Opalanie bez wyrzutów sumienia

Opalanie bez wyrzutów sumienia

Wraz ze wzrostem temperatury słońce znów mocniej świeci. Organiczne produkty do opalania zapewniają optymalną ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB dla każdego rodzaju skóry i wieku. Są również dobre dla ludzi i środowiska.

Co odróżnia certyfikowane kosmetyki organiczne do ochrony przeciwsłonecznej od produktów konwencjonalnych?

Certyfikowane kosmetyki organiczne wykorzystują wyłącznie filtry czysto mineralne i roślinne, podczas gdy produkty konwencjonalne wykorzystują filtry chemiczne lub mieszankę filtrów chemicznych i mineralnych.

Jak działają filtry przeciwsłoneczne?

Chemiczno-syntetyczne filtry UV wnikają w skórę i zamieniają promienie UV na promieniowanie podczerwone – czyli ciepło. Te kremy zaczynają działać po około pół godziny. Kosmetyki organiczne wykorzystują mineralne filtry UV z naturalnymi pigmentami mineralnymi (np. dwutlenek tytanu), które odbijają i rozpraszają światło słoneczne i działają natychmiast po aplikacji.

Dlaczego lepiej wybierać mineralne filtry UV?

Chemiczne filtry chroniące przed promieniowaniem są dość problematyczne i obciążają nas podwójnie: przez skórę i przez łańcuch pokarmowy. Badania naukowe dowodzą zagrożenia dla ludzkiego organizmu poprzez wysoki potencjał alergiczny i ich działanie hormonopodobne w organizmie (substancje zaburzające gospodarkę hormonalną lub ksenohormony).

Kolejnym niebezpieczeństwem związanym z chemicznymi filtrami chroniącymi przed światłem (Oxybenzone, Octocrylene) jest niszczenie raf koralowych. Naukowcom udało się wykazać negatywny wpływ tych składników na życie morskie, zwłaszcza na koralowce.
W połączeniu z obecnym poziomem zakwaszenia oceanów i zmian klimatycznych, chemiczne filtry UV powodują znaczne uszkodzenia koralowców. Powoduje to trwałe uszkodzenia („bielenie koralowców”) i w rezultacie całe ławice koralowe zostają zniszczone.

Bezpieczniej jest zatem używać pielęgnacji z mineralnym filtrem chroniącym przed promieniowaniem.

Czy organiczne kosmetyki przeciwsłoneczne są łatwe do nałożenia?

Ekologiczne kosmetyki przeciwsłoneczne łatwo się rozprowadzają i są przezroczyste – lepka konsystencja i „wybielanie” to już przeszłość. Produkty zapewniają natychmiastową ochronę przeciwsłoneczną i są wodoodporne.

Z jakich produktów mogę bezpiecznie korzystać?

Od ponad 10 lat marka Biosolis tworzy pełną gamę filtrów przeciwsłonecznych, które łączą w sobie ochronę zdrowia i poszanowanie środowiska. Naturalne i certyfikowane organicznie.

Biosolis gwarantuje preparaty opracowane z naturalnych składników aktywnych, które nie zawierają

- alergenów
- filtrów chemicznych
- parabenów
- fenoksyetanolu
- i ftalanów.

Produkty zawierają filtry mineralne, które nie wnikają w skórę i gwarantują optymalną ochronę podczas aplikacji. Zespół badawczo-rozwojowy Biosolis pracuje codziennie, aby oferować najskuteczniejsze, najczystsze i najbardziej ekologiczne formuły. Nowo ulepszone receptury zostały opracowane przy użyciu olejków i ekstraktów roślinnych, które delikatnie odżywiają i nawilżają skórę, jednocześnie ją chroniąc.

Opracowywanie produktów chroniących całą rodzinę przed promieniami UVA/UVB, poszanowanie fauny i flory morskiej, gwarantowanie zdrowych receptur, przestrzeganie europejskich przepisów i poszanowanie środowiska są głęboko zakorzenione w wartościach Biosolis. Marka współpracuje również z jednostką certyfikującą Ecocert Greenlife, która weryfikuje starannie dobrane składniki i ich receptury.

Odkryj markę Biosolis w naszym sklepie internetowym!

Od sprayów po mleczka do opalania, kremy do twarzy, mleczka po opalaniu, samoopalacze i mleczka do opalania dla dzieci - w asortymencie Biosolis każdy znajdzie coś dla siebie.