Pozbądź się plam z makijażu bez prania ubrań

Pozbądź się plam z makijażu bez prania ubrań

Plamy z makijażu są uciążliwe. Ale nie martw się, są sposoby na pozbycie się ich - nawet bez prania.

Niestety czasami zdarza się, że na naszych ubraniach znajdziemy plamy z makijażu. Powody są różnorodne, ale to nie ma znaczenia. Najważniejsze, jak pozbyć się plamy? Oto kilka wskazówek, jak usunąć plamy - bez użycia pralki.

Skrobia i proszek do pieczenia

Większość kosmetyków zawiera tłuszcz i i barwniki, dlatego musimy je usunąć. Ważne jest, aby działać szybko, ponieważ tłuszcz szybko się rozprzestrzenia. Najpierw trzeba pozbyć się jak największej ilości produktu, za pomocą chłonnej szmatki. Aby związać pozostały tłuszcz, należy posypać plamę skrobią kukurydzianą, lekko wetrzeć w plamę i pozostawić na kilka minut.

Następnie usuwamy skrobię i nawilżamy plamę. Następnie posypujemy nią sodą oczyszczoną, by pozbyć się barwnika. Ostatni krok powtarzać tak długo, aż kolor zniknie.

Białe ubrania

Z odpowiednimi środkami plamy z makijażu nie powinny stanowić problemu nawet w przypadku białej odzieży. W tym celu należy najpierw usunąć tłuszcz smar za pomocą chłonnej szmatki jak najdokładniej. Gdy plama wyschnie, weź mydło galasowe, zwilż je i przetrzyj nim plamę. Mydło nie tylko usuwa kolor, ale także pozostały tłuszcz.

Kostki lodu

Płynny podkład, samoopalacz lub korektor najlepiej "wyszorować" zanim wyschnie. Następnie użyć kostki lodu i wetrzeć okrężnymi ruchami w plamę. Osuszać papierowym ręcznikiem. Powtarzać proces, aż kolor zniknie z tkaniny.

Rajstopy z nylonu

Dzięki starej parze rajstop można usunąć pudry, róże i cienie do powiek. Do tego potrzeba parę nylonowych rajstop, których się już nie używa. Najpierw należy usunąć nadmiar proszku z ubrań. Do tego najlepiej posłużyć się suszarką do włosów (zimne powietrze) lub samemu zdmuchnąć. Następnie szczotkujemy plamę za pomocą rajstop, które absorbują barwne pigmenty. Po wypraniu, można ich użyć ponownie do następnej plamy.

Chleb

Jeśli musisz usunąć plamę bardzo szybko, chleb może pomóc w plamach ze szminki czy podkładu. W tym celu bierzemy kawałek chleba lub chleba tostowego i delikatnie pocieramy go o plamę. Pomaga to szczególnie w przypadku ciemnych ubrań. Plama nie znika całkowicie, ale jest to dobra metoda, jeśli naprawdę brak czasu.

Ściereczki czyszczące

Uwaga: przed użyciem chusteczek czyszczących należy zawsze spróbować w niezbyt widocznym miejscu, w jaki sposób chemikalia w chusteczkach reagują z tkaniną. Jeśli nic się nie stanie, możesz zacząć usuwać plamę ściereczką za pomocą kolistych ruchów. Najlepiej zacząć od krawędzi i powoli dochodzić do środka.

Jeśli większość plam zniknie, trzeba przepłukać tkaninę pod zimną wodą. Następnie osuszyć plamę ręcznikiem papierowym.