Jak zbudować własny dyfuzor

Jak zbudować własny dyfuzor

Przyjemne zapachy są mile widziane o każdej porze roku. Sprawiają, że mroźne zimy są cieplejsze, a gorące lata chłodniejsze. Niestety, nie każda świeczka, którą zapalasz i nie każdy odświeżacz powietrza są dla Ciebie dobre. Może się zdarzyć, że zostaną uwolnione sztuczne substancje zapachowe, które powodują bóle głowy lub świece emitują niezdrowe substancje spalania. Jednak można cieszyć się ulubionymi zapachami i aromatami za pomocą prostego domowego dyfuzora - który nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji.

Prosty i piękny

Warunkiem piękna jest elegancja, a elegancja jest tworzona przez prostotę. Im prostszy dyfuzor, tym bardziej elegancko wygląda. Dlatego przedstawiamy dyfuzor, który potrzebuje tylko kilku materiałów i można go zmontować w ciągu kilku minut. Kolejną zaletą jest to, że można go dostosować do otoczenia i doskonale pasuje do wystroju wnętrza. Nie potrzebuje również zasilania ani ognia, co oznacza, że nie trzeba go włączać ani nadzorować.

Jak zrobić trzcinowy dyfuzor

Najtrudniejszym etapem tworzenia domowego dyfuzora jest wybór idealnej mieszanki zapachowej. Zapach do dyfuzora składa się z lekkiego, nośnego oleju, który jest mieszany z olejkiem eterycznym (lub kilkoma). Zapach naturalnie wzbogaca każde pomieszczenie wspaniałymi zapachami. Jednocześnie można skorzystać ze wspaniałych efektów olejków eterycznych do aromaterapii (w razie potrzeby).

Gdy już zdecydujesz się na mieszankę zapachów, wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć dyfuzor. Potrzebujesz do tego:

  • szklany słoik
  • pałeczki z trzciny, rattanu lub bambusa
  • lekki olej nośny (olej migdałowy lub jojoba świetnie się nadają)
  • olejki eteryczne

  1. Najpierw wlej olej nośny do szklanego słoika.
  2. Następnie dodaj około 20 kropli olejku eterycznego do 1/4 szklanki oleju nośnego.
  3. Zanurz pałeczki w oleju i delikatnie zamieszaj.
  4. Pozostaw pałeczki w oleju na około dwie godziny, a następnie odwróć je, aby wystawić te nasączone olejem końce.
  5. Ilekroć pałeczki wyglądają na suche lub zapach znika, możesz obrócić pałeczki i napełnić każde pomieszczenie odświeżającymi, orzeźwiającymi zapachami.