Projekt położnictwa Farfalla

Projekt położnictwa Farfalla

Firma Farfalla postawiła sobie nie tylko za zadanie promowania zrównoważonego biznesu, ochrony środowiska i przyrody, ale także wspierania projektów społecznych. To zaangażowanie społeczne było częścią Farfalli od samego początku. Obejmuje to projekt pomocy położnym Farfalla, dzięki któremu firma chce zapewnić dzieciom dobry start w życiu - na całym świecie.

Uwaga poprzez współpracę

W wielu rozwijających się krajach na całym świecie często występują komplikacje przy porodach. Niemal co setna matka umiera, a dziecko często razem z nią. Rodzeństwo zostaje wtedy bez matki.

Nawet jeśli matka i dziecko przeżyją, matki mogą doznać podczas porodu tak poważnych obrażeń z powodu braku lub niewłaściwej opieki, że cierpią później przez całe życie.

Farfalla zdał sobie sprawę z tego problemu poprzez wiele osobistych historii kobiet pracujących w spółdzielniach, w których pozyskiwane są surowce do produktów.

Ryzyko śmierci w regionie Sahel w chwili narodzin jest 100 razy wyższe niż w Europie, gdzie istnieje profesjonalne wsparcie dla matek, w tym dobrze wyszkolonych położnych.

Jednak tych położnych brakuje w najbiedniejszych krajach świata. Zwłaszcza na obszarach wiejskich często nie ma kontroli przedporodowych ani profesjonalnego wsparcia. Jedna położna może towarzyszyć nawet 500 ciążom od samego początku, wcześnie rozpoznawać problemy, a dzięki profesjonalnej opiece podczas porodu znacznie zwiększa szanse na przeżycie zarówno matki, jak i dziecka. Ponadto położne omawiają z matkami dalsze planowanie rodziny i metody antykoncepcji.

Położnictwo

Dlatego Farfalla uruchomiła pomocy położnej. Dzięki temu projektowi firma chce konkretnie i bezpośrednio zwalczać śmiertelność matek w najbiedniejszych krajach świata. Każdy sprzedany produkt Farfalla będzie wspierał wieloletnie szkolenie położnej w szczególnie dotkniętych krajach; tak jak obecnie w Etiopii.

Projekt jest przewidziany na dłuższy okres, w sumie dwadzieścia lat; Zobowiązanie powinno być stopniowo rozszerzane na inne kraje. To pomoże całemu pokoleniu położnych, które później będą pomagać wielu matkom i dzieciom.

Pomagają też uchodźcy

W związku z kryzysem uchodźczym, wśród uchodźców jest również wiele kobiet w ciąży bez odpowiedniej pomocy medycznej. Dlatego Farfalla wspiera projekt MAMbrella, w którym szwajcarskie położne w obozach dla uchodźców pomagają przyjść dzieciom na świat. To uzupełnienie już istniejących struktur medycznych powinno umożliwić dzieciom łagodny start w życie.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie produkty Farfalla w Ecco Verde.