Stały szampon czy mydło do włosów? Jaka jest różnica?

Stały szampon czy mydło do włosów? Jaka jest różnica?

Wreszcie możemy pożegnać się z szamponami z plastikowych butelek i używać produktów, które wymagają minimalnego opakowania - i nadal są bardzo czyste. Ale nie zawsze łatwo jest znaleźć różne warunki.

Z reguły producenci naturalnych kosmetyków nie rozróżniają i na ogół używają terminu „szampon stały”, dlatego nawigacja po dużym wyborze produktów może być trudna. Niemniej jednak należy odróżnić szampon stały od mydeł do włosów.

Szampony stałe

Szampony stałe są przyjazną dla środowiska alternatywą dla szamponów w płynie. Ich skład jest podobny do płynnego szamponu, z którego jednak usunięto wodę. Składają się z różnych środków powierzchniowo czynnych, olejków, perfum i barwników. Szampony stałe pienią się dokładnie tak samo jak ich płynni krewni, ale są znacznie bardziej praktyczne. Kawałek stałego szamponu odpowiada od dwóch do trzech butelek płynnego szamponu. PH stałego szamponu jest zasadniczo takie samo jak naturalne pH skóry i nie ma irytujących wycieków podczas podróży.

Mydła do włosów

Mydła do włosów to mydła do mycia włosów (kto by tak pomyślał). Są wytwarzane przez zmydlanie tłuszczów i olejów. Produkty mają podstawowe pH, dlatego po umyciu szamponu zaleca się tak zwane „płukanie kwasem”. Jest to płukanie roztworem wodno-kwasowym, czyli z wody zmieszanej z octem lub cytryną.

Płukanie kwasowe ma wiele zalet: zamyka łupież, nadaje wspaniały połysk i zapobiega gromadzeniu się osadów wapiennych na włosach. Przygotowanie jest bardzo proste: wystarczy rozcieńczyć jedną łyżkę octu lub jedną łyżeczkę kwasku cytrynowego w jednym litrze wody. Dla tych, którzy zawsze się spieszą lub po prostu nie chcą samodzielnie spłukiwać, w katalogu mamy gotową alternatywę: odżywkę do włosów Acid z Rosengeranie marki Maternatura.

Istnieją niezliczone warianty dla obu produktów. W międzyczasie coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące z produktów do czyszczenia włosów w formie stałej, oferujących mydła i szampony do wszystkich rodzajów włosów i wszystkich aromatów. Podczas gdy mydła do włosów są prostymi formułami, stałe szampony są łatwiejsze w obsłudze, ponieważ nie wymagają dodatkowego płukania kwasem. Są zatem idealne do zmiany z płynnych produktów do czyszczenia włosów.

Teraz, gdy wiesz, jak działają oba produkty, możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Oto kilka wskazówek dotyczących korzystania z tych kosmetyków:

Produkty stałe są praktyczne, kompaktowe, lekkie, ekonomiczne i zajmują mało miejsca. Wystarczy potrzeć go między dłońmi, aby utworzyć piankę, którą można następnie nałożyć na włosy, masując skórę głowy bezpośrednio mydłem lub dłońmi. Potrzebna jest tylko niewielka ilość.

Ważne jest, aby produkty były dobrze chronione przed zatrzymywaniem wody, aby mogły dobrze wyschnąć po użyciu na mydelniczce.

Te stałe produkty są niezwykle wygodne w podróży, ponieważ można je łatwo przewozić w bagażu podręcznym. Wystarczy umieścić go w mydelniczce lub innym pojemniku.

Odkryj nasze stałe szampony i naszą gamę mydeł do włosów .