Dzika róża

Rosa Moschata (Rosehip) Seed Oil, Rosa Canina (Rosehip) Seed Oil

Dzika róża należy do rodziny różowatych  i pod tym pojęciem są objęte różne jej gatunki, które rozwinęły się w przyrodzie bez pomocy człoweika. One są szeroko rozpowszechnione na świecie  i ze względu na wiele podgatunków, istnieje też wiele INCI - certyfikatów dla olejków dzikiej róży. Rosa Canina  znana jest w Europie  także pod nazwą " psia róża"  lub szypszyna. Jej owoce to szupinkowe. Rosa Mosqueta to ogólne określenie  dla różnych podgatunków dzikiej róży. Kosmetycznie są widziane  wszystkie gatunki jako równowartościowe..
Dzisiaj jest Chile  najważniejszym producentem  olejku dzikiej róży. Często są, proponowane w sklepach " olejki dzikiej róży",  innymi olejami , które zostały lekko wzbogacone olejkiem różanym  , aby pachniały na róże. Czysty olejek z dzikiej róży  pachnie nie różą, ale ma bardzo delikatny lekko - orzechowy zapach. To jest lekki, łatwo wchłanialny olejek , wspierający , jak rzadko inny olejek, proces regeneracji skóry i dający optymalną pielęgnację  dla suchej, łuszczącej się skóry , plam przebarwieniowych i blizn. Ten wspaniały olejek posiada własności lecznicze  , regenerujące , wspiera produkcję kolagenu  w obrębie tkanki łącznej i zatrzymuje wilgoć w skórze. On pobudza odnowę komórek  i jest wspaniale tolerowanym olejkiem do twarzy ze skórą dojrzałą , suchą lub zapalną.

Właściwości kosmetyczne:

  • lekki & szybko wchłanialny
  • wspiera regenerację skóry , działa przeciw powstawaniu plam przebarwieniowych i blizn
  • idealny dla łuszczącej się i suchej skóry
  • wspiera produkcję kolagenu
  • gromadzi wilgoć
  • wspiera odnowę komórek , idealny dla dojrzałej & zapalnej skóry

źródło:  Heike Käser 2010,"Surowce kosmetyków naturalnych", Linz, wydawnictwo  Freya, 3.edycja 2012

W terapii aromatycznej  jest uważana róża za afrodyzjak, ma działanie uspakajające, łagodzące stany depresyjne . Ona pomaga w kryzysach życiowych, rozpaczy i braku napędu, uwalnia napięcia i redukuje bezsenność.

źródł: . Markus Schirner 2002, "Olejki aromatyczne", Schirner wydawnictwo , Darmstadt, 4.edycja   2011


Produkty z Dzika róża