Odpowiedni szampon dla odpowiednich włosów

Rady dotyczące mycia i pielęgnacji włosów są zawsze cenne. Należy na początku wspomnieć, że istnieją różne rodzaje włosów. Co oznacza, że nie każda wskazówka jest odpowiednia do każdego typu włosa. Tutaj znajdziesz różne porady, jak pielęgnować poszczególne rodzaje włosów.

Kosmetyki naturalne mają tę zaletę, że są one łagodne dla włosów i skóry głowy. Substancje powierzchniowo czynne z odnawialnych surowców delikatnie oczyszczają, a wysokiej jakości ekstrakty roślinne, eteryczne olejki i tłuszcze roślinne pielęgnują skórę głowy i włosy. Kosmetyki naturalne są tworzone bez syntetycznych barwników, konserwantów, składników zapachowych oraz, co więcej, są bez silikonów, PEG, siarczanów id. , które mają często agresywne działanie, dlatego już nic więcej nie stoi Ci na przeszkodzie w codziennej łagodnej pielęgnacji twoich włosów.

Suche, łamliwe włosy

Ten rodzaj włosów występuje często przy długich lub/ i chemicznie pielęgnowanych włosach. Włosy są wrażliwe, dlatego często się rozdwajają i łamią. Rezygnuj dlatego tak często, jak to tylko możliwe z ciepła (suszarka do włosów, prostownica itd.) i susz włosy na powietrzu. Unikaj do tego chemicznych farb lub rozjaśniaczy, jak również innych szkodliwych rzeczy dla twoich włosów jak trwała ondulacji lub częste prostowanie włosów.

Suche, z łupieżem włosy

Przy suchej, łuszczącej się skórze głowy najlepsza jest intensywna pielęgnacja. Pomocne są np. opakowania z olejkiem arganowym i jogurtem naturalnym. Olej intensywnie tłuści, a jogurt dba o nawilżenie. Oba usuwają łupież. Najlepszy rezultat osiągniesz, gdy wmasujesz każdy z tych produktów krótko w skórę głowy i włosy. Następnie owiń włosy ręcznikiem i pozostaw na pół godziny do zadziałania. W następnej kolejności spłukać włosy wodą, nie myć. Pamiętaj o tym, aby włosy z łupieżem nie myć zbyt ciepłą wodą lub suszyć je suszarką. Co więcej: Również woda różana chroni przed wysuszaniem skóry. Specjalnie w zimie, gdzie ciągle przebywasz w pomieszczeniu z suchym powietrzem z grzejnika.

Delikatne, cienkie włosy

Nie tylko odpowiednie produkty są ważne do pielęgnacji włosów, lecz także ich właściwa pielęgnacja. Jeśli nieodpowiednio czeszesz swoje włosy, nie pomogą Ci w tym przypadku nawet najlepsze produkty. Używaj najlepiej naturalnych szczotek. Jeśli chcesz nadać włosom objętość, spróbuj kręcić je na lokówce. Weź lekko suche partie włosów na wałek i susz je delikatnie suszarką. Duże znaczenie ma również zdrowa, zrównoważona dieta. Ma ona pozytywne oddziaływanie na ciało i włosy. Ważne znaczenie dla włosów ma wystarczająca ilość białka, żelaza, cynku, krzemu witaminy B i H.

Włosy farbowane

Przy każdym farbowaniu włosów możesz tracić pigmenty,
ponieważ warstwa naskórka skóry głowy pęcznieje i szampon przenika przez t do włókna włosa. Produkty chroniące kolor są ważne, jeśli nie farbujesz włosów ciągle na nowo. Zapobiegają one, aby warstwa naskórka nie otwierała się zbyt szeroko. Co więcej, otrzymasz w dodatku ochronę i blask jeśli będziesz spłukiwał szampon czystą wodą. W ten sposób włókna włosa są uszczelnione.

Wrażliwa, swędząca skóra

Ważne jest ukojenie. Do tego nadają się organiczne olejki, najlepiej w formie pielęgnacyjnej kuracji do włosów. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, należy stosować kurację raz w tygodniu przez noc. Aby chronić pościel, owiń włosy najlepiej ręcznikiem. Następnego dnia spłukać włosy. Możesz użyć również wody różanej, pomaga ona przy swędzącej skórze głowy. Przede wszystkim w zimie się sprawdza, ponieważ chroni ona skórę głowy przed suchym powietrzem z grzejników.