Lanolina

Lanolin, Lanolin (Adeps Lanae)

Lanolina pochodzi z wydzieliny gruczołów łojowych owiec , który jest ekstrahowany z runa tych zwierząt. Po wymyciu runa i cenryfugowaniu wody po myciu zostaje pozyskany wosk runa jako surowy surowiec i poddany dalszemu przetwarzaniu.

W produktach kosmetycznych ma lanolina bardzo skuteczne działanie nawilżające , zmiękczające i lecznicze, szczególnie przy popękanej skórze i skórze suchej, się łuszczącej. Ona daje wspaniałą podstawę produktów pielęgnacyjnych dla uszkodzonej, łuszczącej się, atopowej i zapalnej skóry, ponieważ działa przeciwzapalnie i wspiera regenerację skóry. Ona może wnikać bardzo głęboko w skórę i tam utrzymywać wilgoć. Lanolina posiada bardzo minimalny potencjał alergiczny.

Alkohol lanolinowy : alkohole z wosku runa są izolowanymi , niezmydlającymi składnikami wosku wełny i są używane jako pielęgnujące emulgatory w produkcji kosmetyków. One zawierają głównie sterole i są bardzo podobne, w ich działaniu, roślinnym , niezmydlającym surowcom , to znaczy poprawiają barierę ochronną skóry i wiążą wilgoć w skórze. Te alkohole działają ponadto bardzo nawilżająco , zmiękczają skórę i ją wygładzają. Użyte w szminkach i produktach pielęgnacji ust są uważane za dawców konsystencji, wspierające leczenie i poprawiwjące przyczepność produktu. Również są bardzpo chętnie używane w maściach.

źródło: Heike Käser 2010, "Surowce kosmetyków naturalnych", Linz, wydawnictwo Freya, 3. edycja 2012


Produkty z Lanolina