Czas letni to czas podziału

Czas letni to czas podziału

Letnie słońce pali nieubłaganie i niszczy nasze włosy: często wynikiem jest rozdwajanie. Wtedy właściwa pielęgnacja jest niezwykle ważna.

Lato, a zwłaszcza sezon wakacyjny są prawdziwym wyzwaniem dla naszych włosów. Intensywne światło słoneczne, a dokładniej promienie UV, uszkadzają strukturę białek włosów. Wiatr, chlor i słona woda dkoańczają tego dzieła.

Co się dzieje?

Włosy tracą zdrowy połysk jaki mają w swojej szczytowej formie, intensywność kolorów maleje, końcówki rozdwajają się. Nasze włosy są zmęczone. Słaby wygląd i rozdwojone końce są widocznymi i częstymi konsekwencjami, szczególnie w przypadku włosów farbowanych.

Pielęgnacja jest ważna

Oczywiście, że dobrze, jeśli nie pozwolisz, aby zaszło to tak daleko. Ale kiedy już mamy rozdwojone końcówki, ważna jest pielęgnacja - najlepiej bez silikonów. Silikony sprawiają, że włosy bardzo szybko wyglądają bardzo dobrze. Nakładają film na włosy i nadają im blask. Oczywiście, że wygląda dobrze, ale niestety tylko na początku. W dłuższej perspektywie silikony mogą powodować duże uszkodzenia naszych włosów.

Przy każdym myciu włosów więcej silikonów osadza się na włosach (a także na skórze głowy). Włosy stają się coraz cięższe w pewnym momencie po prostu się zwijają. Słomowaty wygląd i rozdwajające się końcówki są częstym efektem stosowania sylikonów.

Wtedy pomoże tylko zmiana na środki bezsilikonowe.

Unikaj obciążania włosów

Nasze włosy są codziennie narażone na wiele wpływów, wiele wysiłku: farbowanie, prostowanie, codzienne mycie w gorącej wodzie, suszenie, słońce, wiatr, chlor lub słona woda na wakacjach ... W dłuższej perspektywie jest to tortura.

Ale co możesz zrobić, jeśli włosy są już zniszczone?

  • Sposób 1: Chroń włosy przed słońcem i unikaj obciążania och.
  • Sposób 2: Zadbaj o włosy w naturalny sposób. Możesz np. zastosować domowych środków: ubij białka do sztywności, dodaj soku z cytryny i nałóż na włosy na około 15 minut. Można również wcierać w końcówki włosów oliwę z oliwek lub myć włosy piwem
  • Przywróć włosom lekarstwo. Możesz także użyć domowych środków zaradczych. Więc możesz z. Na przykład, ubij białka do sztywności, dodaj odrobinę soku z cytryny i pozwól tej mieszaninie moczyć przez około 15 minut. Alternatywnie lub dodatkowo oliwę z oliwek można wcierać w końcówki lub włosy myje się piwem. Istnieje niezliczona ilość środków, które przywracają włosom blask.

Profesjonalne know-how

Oczywiście najlepsze produkty, które zostały specjalnie opracowane dla takich przypadków, pomagają. W Ecco Verde mamy bardzo szeroką gamę produktów do pielęgnacji włosów, od olejków do włosów do intensywnej pielęgnacji po specjalne produkty do pielęgnacji. Oto rozwiązanie dla każdego rodzaju włosów i każdego problemu. Oczywiście wszystkie produkty są kosmetykami naturalnymi i nie zawierają silikonów.

W tym sensie: Lato to wspaniały sezon, ale wymaga wiele od naszych włosów. Jeśli zajmiemy się nimi regularnie, powinni dobrze przetrwać lato. Tutaj znajdziesz wszystkie nasze produkty do pielęgnacji włosów od międzynarodowych najlepszych marek.