Phitofilos Proszek do farbowania włosów czerowny brąz

Piękny kasztanowy i miedziany kolor!

 • Ochrona i pielęgnacja
 • Także do pokrycia szrych włosów
 • Bez dodatków chemicznych
 • Bez metali ciężkich i wegańska
 • 37,99 zł (37,99 zł / 100 g)

włącznie z kwotą VAT 23% plus koszty dostawy

Dostępny

Przewidywany termin dostawy: wtorek, 02 listopada
Zamów do dnia: poniedziałek, do godz. 05:15.

Zawartość: 100 g

Na moją listę życzeń

Nr art.: PHIT-8052204370979, Zawartość: 100 g

EAN: 8052204370979

 • Ochrona i pielęgnacja
 • Także do pokrycia szrych włosów
 • Bez dodatków chemicznych
 • Bez metali ciężkich i wegańska

Opis

Ta mieszanka składa się z henny, skorupek orzechów, modrzejca kampechiańskiego i nadaje się do włosów o kasztanowym odcieniu (z dominującym jasnym efektem) oraz włosów siwych (40-60 minut); ponowne farbowanie daje silniejszą siłę pokrycia. Włos w kolorze blond otrzymuje miedziany brąz lub odcień kasztanowy (30-60 minut). Zastosowany na włosach brązowych daje ładny efekt (45-90 minut). Należy zawsze zwracać uwagę na długość trzymania farby na włosach!

 • Zastosowanie koloryzującego proszku roślinnego jest starożytną sztuką. Proces farbowania jest interakcją między włosami a roślinnym barwnikiem. Sekret niezwykłych wyników leży w wykonaniu i równomiernym zastosowaniu.
 • Roślinne proszki farbują, nie obciążają włosów, nadają im blask oraz zapewniają ochronę.

Uwaga: Należy przestrzegać czasu działania farby. Przy drugim farbowaniu włosów można wydłużyć lub skrócić czas trzymania farby na włosach.

 • Farby do włosów firmy Phitofilos w naturalny sposób koloryzują włosy i składają się z proszku jednego gatunku roślin lub kilku. Te farby koloryzują, pokrywają siwe włosy i nadają im blasku bez żadnej ingerencji w proces utleniania oraz syntezy różnych naturalnych elementów. Nie zawierają one żadnych chemicznych dodatków, pikraminianu sodu i metali ciężkich.

 • Okres użytkowania (PAO) wynosi 12 miesięcy. Proszek z henną oraz inne mieszanki farb są idealne dla osób, które kładą dużą wartość, aby ich włosy były piękne. Wszystkie produkty firmy Phitofilos są w 100% naturalne i certyfikowane. Naturalne farby do włosów są wspaniałą pielęgnacją, która uwzględnia również dobro środowiska.

Instrukcja:

Zastosowane henny oraz innych roślinnych mieszanek do farbowania włosów wymaga pewnych procedur, aby uzyskać optymalny rezultaty. Z pewnością doświadczenie i delikatność są odpowiednią drogą, aby wykorzystać całą moc produktu. Faktem jest, że każdy włos jest inny, a my reagujemy w różny sposób na tę samą pielęgnacje.

 1. Wybrany proszek wymieszać z bardzo gorącą wodą, aż powstanie kremowa konsystencja bez grudek (najlepiej użyć do tego miseczkę ze szkła oraz drewnianą łyżkę), która powinna być odpowiednio duża, aby można do niej dodać jogurt, ocet, sok cytrynowy oraz miód (w zależności od włosów lub własnych preferencji). Zakwaszenie mieszaniny (octem, cytryną lub jogurtem) to istotny proces podczas przygotowywania/ zastosowania, ponieważ pozwala on na lepsze utrzymanie farby na włosach. Jeśli preferujesz użycie jogurtu, zaleca się pozostawienie mieszanki na 6-8 godzin do wchłonięcia; to nada włosom jędrność oraz zwiększy utrzymanie koloru.
 2. Gotową wymieszaną pasta nałożyć na umyte, wilgotne włosy. Włosy muszą być czyste, ponieważ cząsteczki brudu i sebum pozwalają, aby na skórze powstała izolacyjna, wodoodporna powłoka, która utrudnia koloryzującym pigmentom łączenie się z keratyną włosów.
 3. Po nałożeniu równomiernie pasty na włosy należy owinąć włosy starannie folią spożywczą lub aluminiową i pozostawić farbę na pół lub godzinę na włosach.
 4. Henna (jak wszystkie barwniki roślinne) w przeciwieństwie do barwników chemicznych nie przenika do struktury włosów, lecz okłada się na zewnętrznej warstwie; dokładnie mówiąc, chodzi tutaj o "nominalizacje" siły włosa, przy którym średnica jest lekko podwyższona, a włos zyskuje dzięki temu na objętości oraz ochronie przeciw zewnętrznym wpływom.
 5. W każdym przypadku konieczne jest po każdym procesie farbowania dokładnie spłukać włosy lub użyć bardzo łagodnego szamponu, aby usunąć pozostałości farby. Ponadto istotne jest, aby podczas nakładania farby i mycia włosów nałożyć rękawiczki, aby uniknąć przebarwień skóry. Ponieważ również skóra zawiera kreatynę, to samo białko, które znajduje się w strukturze włosa.
 6. Im dłuższy czas działanie farby, tym intensywniejszy rezultat, że przez to może się łączyć większa ilość cząsteczek barwiących z kreatyną. W wielu przypadkach przy mieszaniu farby dodanie czarnej herbaty może być dużą zaletą. Nie ma to wpływu na intensywność koloru, ale może wzmocnić blask koloru. Ten efekt powoduje teina zawarte w herbacie.

Czy wiesz, że ...?

 • Henna w proszku jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych substancji?
 • Henna jest uprawiana na obrzeżach pustyni i tym samym stanowi ważne źródło dochodów dla miejscowej ludności?
Kolory: Czerwony / henna
Rodzaje produktów: Farby do włosów
Typ włosów: Dla każdego typu włosów
Marka: Phitofilos
Właściwości: Wegańskie
Certyfikaty: Vegan OK

Składniki (INCI)

Informacje dotyczące roślinnych farb i proszków farbujących do włosów

Akcesoria

Pytania i odpowiedzi użytkowników Proszek do farbowania włosów czerowny brąz

Poznaj opinię klientów, którzy kupili ten produkt.

Oceń produkt

ocen klientów po polski dla Phitofilos Proszek do farbowania włosów czerowny brąz

18 recenzji klienta w innym języku

4,2 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
15 (53%)
4 gwiazdki
7 (25%)
3 gwiazdki
4 (14%)
2 gwiazdki
1 (3%)
1 gwiazdka
1 (3%)

28 ocen

Brak opinii w języku: polski. Dostępne są 18 recenzje w innym języku.