Mycie i pielęgnacja skóry niemowlęcia i dziecka

Z pewnością wszystkie mamy wiedzą, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry swojego dziecka we wczesnych latach. Jakie są powody, że skóra niemowlęta i dzieci jest tak wrażliwa? Mimo, że skóra ma wysoką zawartość wody, to czynnik nawilżający najmłodszych jest bardzo niski, a stężenie powierzchniowych lipidów jest niższe niż u dorosłych. W związku z tym, bariera naskórka dzieci jest bardziej podatna na bodźce chemiczne i mikrobiologiczne. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby czynniki zewnętrzne nie zdestabilizowały równowagi wrażliwej skóry.

Naturalne gąbki morskie od Cose della Natura są w porównaniu do produktów syntetycznych hipoalergiczne, antyseptyczne (tzn. odporne na rozwój bakterii i pleśni), miękkie, łatwe do czyszczenia i nie zawierają drażniących chemikaliów. Gąbki te są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą, aby pH i zdrowie skóry dzieci były optymalne.

Ponadto gąbka przed następnym użyciem może być dokładnie przepłukana i dzięki swoim właściwościom wróci do poprzedniego stanu i będzie jak nowa. Dzięki tej gąbce w prosty sposób tworzy się piana, co oznacza, że nie trzeba używać wielu detergentów podczas kąpieli, co z kolei jest dobre dla skóry.

Należy zwrócić szczególną uwagę w pierwszych latach, by pielęgnować skórę dziecka w najlepszy, prawidłowy i naturalny sposób. Zapewni to, że skóra w fazie rozwoju komórek właściwe będzie się tworzyć i pozostanie silna przez całe życie.