5 cennych wskazówek, aby móc cieszyć się promienną cerą zimą!

5 cennych wskazówek, aby móc cieszyć się promienną cerą zimą!

Czy Twoja skóra jest naprawdę matowa w mgliste styczniowe poranki? Nic dziwnego, ponieważ zima może być szczególnie ciężka dla wrażliwej skóry. Oto nasze najważniejsze wskazówki, jak zachować zdrową, promienną skórę - nawet w najzimniejsze miesiące.

GŁADKA I PROMIENNA

Mroźne, pochmurne dni oraz długotrwałe uczucie suchości skóry mogą prowadzić do matowego, zmęczonego wyglądu cery- a to ostatnia rzecz, jakiej chcesz zimą! Regularne stosowanie starannie dobranych kosmetyków peelingujących usuwa martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia oraz przyczynia się do ujawnienia nowej, zdrowej warstwy skóry. Należy tylko uważać, aby nie uszkodzić ani nadmiernie nie podrażnić skóry, toteż absolutnie należy unikać używania intenywnych peelingów mechanicznych.

TWORZENIE BARIERY

Możesz stworzyć dodatkową barierę ochronną dla skóry, łącząc krem na dzień z odżywczym olejkiem do twarzy. To nie tylko dostarcza skórze dodatkowych składników odżywczych, ale również zapewnia optymalną ochronę przed nierzyjaznymi warunkami.

Odżywczy olejek możesz nakładać po oczyszc przed nawilżeniem, aby intensywnie pielęgnować skórę, albo na dzień, aby stworzyć barierę ochronną dla skóry - jest to szczególnie przydatne w trudnych warunkach pogodowych, aby zatrzymać wilgoć w skórze. Zanim z zapałem wybierzesz się na zimowy spacer lub na stok, pamiętaj o dodatkowej pielęgnacji chroniącej cerę!

JEDZ POMARAŃCZOWE WARZYWA

Pomarańczowe warzywa są bogate w karotenoidy - substancje, które nadają im intensywną barwę. Wyniki niektórych badań wskazują, że ludzie, którzy stosują dietę bogatą w pożywienie o wysokiej zawartości karotenoidów, ciesza się zdrowo wyglądającą karnacją. Jeśli będziesz regularnie spożywać marchewki, dynię i słodkie ziemniaki zimową porą, wówczas prawdopodobnie będziesz zadowolony z wyglądu swojej cery.

Warto pamiętać, że zwiększone spożycie owoców i warzyw bogatych w witaminę C sprzyja produkcji kolagenu, który zachowuje jędrność cery i dodatkowo chroni przed wszechobecny o tej porze roku chłodem.

NAWILŻENIE

Każdy typy skóry zazwyczaj cierpi zimą z powodu uczucia suchości o różnym nasileniu, gdyż wówczas następuje szybsza utrata nawilżenia z powodu niższej wilgotności powietrza. Sytuację pogarszają silne, zimne wiatry oraz przegrzane pomieszczenia, które pogarszają przesuszenie skóry. Rezultatem jest sucha, łuszcząca się skóra idąca w parze z wyczuwalną suchością włosów. Dlatego warto oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry nawilżyć powietrze w sypialni nawilżaczem (lub postawić w pobliżu kaloryfera żaroodporny kubek z wodą). Zwiększona wilgotność w sypialni zapobiega wysychaniu skóry w nocy.

KWASY OMEGA - WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ!

Kwasy tłuszczowe Omega-3 są jednymi z najlepszych składników odżywczych dla zachowania zdrowej skóry. Pomagają w naprawie błon komórkowych i łagodzą stany zapalne. Zwłaszcza zimą upewnij się, że w swojej diecie dostarczasz wystarczającą ilość niezbędnych kwasów tłuszczowych omega. Można to osiągnąć w postaci 2-3 porcji tłustych ryb lub nasion konopi tygodniowo. Możesz też rozważyć przyjmowanie suplementu omega-3. Jeśli regularnie stosujesz produkty pielęgnacyjne, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9, wówczas wspierasz naturalne funkcje skóry ze zdwojoną siłą - od wewnątrz, jak również na zewnątrz. Korzystne oddziaływanie kwasów tłuszczowych omega na Twoje ciało szybko odzwierciedli się w Twoim zdrowiu i w wyglądzie.