Naturalna pielęgnacja skóry mieszanej

Naturalna pielęgnacja skóry mieszanej

Pokażemy Ci, na co powinny zwrócić uwagę osoby o cerze mieszanej podczas stosowania produktów do pielęgnacji.

Jak rozpoznać cerę mieszaną?

Cerę mieszaną cechuje odmienne zachowywanie się skóry w zależności od jej obszaru. Skóra mieszana posiada zarówno obszary tłuste, jak i suche. Tłuste obszary zwykle koncentrują się w tzw. strefie T - wokół nosa, czoła i podbródka, podczas gdy policzki pozostają relatywnie suche. Ponieważ skóra mieszana ma różne wymagania w zależności od obszaru, poszukiwanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji jest niełatwym zadaniem. Doskonały produkt powinien nadać skórze równowagę, bez nadmiernego "rozpieszczania" jej składnikami odżywczymi. Oto kilka prostych rad dotyczących dbania o cerę mieszaną, jak również doboru produktów pielęgnacyjnych.

Oczyszczanie

Najważniejszą cechą wybranego kosmetyku myjącego powinna być jego jak najmniejsza inwazyjność. Poszukaj dobrego preparatu oczyszczającego o formule bazującej na łagodnych składnikach, dzięki którym ryzyko podrażnienia suchych obszarów skóry oraz pobudzenie produkcji sebum będzie zminimalizowane. Jeżeli borykasz się z punktowym łuszczeniem się skóry, wówczas rozważ wybór żelu myjącego z zawartością kwasu hialuronowego.

Tonik do twarzy

Dobrze dobrany tonik zadba o przywrócenie równowagi skórze poprzez nadanie jej optymalnego pH po myciu. Dodatkowa dawka nawilżenia sprawi, że skóra stanie się bardziej gładka, a jej koloryt zdrowy.

Serum

Intensywnie nawilżające działanie tego kosmetyku jest odpowiedzią na potrzeby suchych obszarów skóry.

Produkt nawilżający

W przypadku skóry mieszanej ważne jest, aby wybrać krem nawilżający o lekkiej konsystencji. Zasadniczo skóra zawsze potrzebuje nawilżenia, również wtedy, gdy skóra się przetłuszcza. Bacznie obserwuj swoją skórę, jak reaguje na poszczególne kosmetyki. Krem powinien również chronić skórę przed negatywnymi wpływami środowiska.

Olejek do twarzy

Warianty o lekkiej konsystencji będą doskonałym wyborem do zastosowania do suchych obszarów skóry twarzy. Pamiętaj o wykonaniu delikatnego masażu podczas nakładania olejku.

Wniosek

Efekty, które moża zaobserwować podczas stosowania tej samej rutyny pielęgnacyjnej przez różne osoby różnią się, gdyż potrzeby skóry, nawet w obrębie tego samego typu cery, są nadal kwestią indywidualną. To, co może być bardzo pomocne dla innych, może mieć na Ciebie odwrotny skutek, dlatego cierpliwie eksperymentuj, aż znajdziesz odpowiedni produkt, który Twoja skóra pokocha.