Mały słowniczek pędzelków

Gruby, cienki, stożkowy , spiczasty, gęsty, mocny, z flat top lub w kształcie grzybka - 10 do 20 pędzelków jest konieczne dla osiągniącia perfekcyjnego makijażu - my pomożemy Tobie się orientować. Przegląd:

Włosy naturalne - (koń ponny, koza, soból , szop, kuna) lub pędzelek z włosami sztucznymi - to jest pierwsze pytanie! Odpowiedź na to jest ponownie pytaniem: co ja chcę z nim robić? Pędzelki z włosami sztucznymi nadają się wyśmienicie do użycia płynnych i kremistych produktów, podczas gdy pędzelki z prawdziwymi włosami są optymalne dla pudru.Istnieje jeszcze trzeci rodzaj pędzelków - z gąbką np. jako aplikatory cieni do powiek , jeśli chce wiele kolorów nanieść na powieki. Zarówno naturalne włosy, jak i włosy sztuczne są dostępne w różnych jakościach i różnych cenach od bardzo tanich do ekskluzywnych ( przy czym cena nic nie mówi o jakości pędzelka).

Odnośnie jakości: każdy nowy pędzel powinnien być , przed pierwszym użyciem, i następnie regularnie po każdym użyciu, wymyty. Najlepiej szamponem dla niemowląt. Po prostu wmasować w pędzelek , wycisnąć, wypłukać w czystej wodzie i pozostawić do wyschnięcia. Utraci pędzelek parę włosków - co jest typowe dla pędzelków z włosami naturalnymi - to jest normalnym i nie oznacza niskiej jakości pędzelłka. Jeśli pędzelek traci wiele włosów , zmienia swoją formę poprzez wymywanie , może to być objawem niskeij jakości. To odnosi się także do makijażu ze smugami , nie nadawania się do podkładu i nie przyjmowaćnia pudru ,aby jego nanieść na twarz.

Najczęściej spotykane kształty - w kolejności ich użycia podczas makijażu:

Pędzelek podkładu: włoski tego płaskiego , elastycznego pędzelka są w kształcie "języczka", z przodu owalnie zebrane. Tym pędzelkiem można optymalnie nakładać podkłady ( płynne)- przy czym każda kobieta musi sama znaleźć ten dla nie optymalny pędzel ( rozmiar, grubość, rodzaj produktu). Ten pędzelek nadaje się szczególnie dla skóry suchej, ponieważ można nim bardzo dobrze makijaż osuzszyć i ewentualnie obecne złuszczenia skóry - umocnić.

Pędzelek dwuwarstwowy: nadaje się także do nakładania podkładu , ale nie płaski , tylko gęsty i- zależnie od modelu - z przodu prosto lub skośnie obcięty ( flat top). Obydwa pędzelki są klasykami wykonanymi z włosków sztucznych, bardzo dobrze się nadające dla płynnych produktów makijażu.

Pędzelek pudru: dla pozyskania matowej karnacji , powinien być każdy makijaż utrwalony pudrem sypkim. Do tego nadający się specjalny pądzelek jest bardzo duży ( conajmniej 5 cm średnicy) i miękki , aby puder sypki ( lub róż) był rozprowadzony równomiernie i jednocześnie. Dla torebki można nabyć specjalne wydanie ze zdejmowaną główką.

Pędzel kabuki: to jest specjalny pędzelek do pudru , który jest dostępny od momentu wprowadzenia podkładu mineralnego. Ten specjalny puder musi być nanoszony okrężnymi ruchami i z pewnym naciskiem - dlatego jest pędzel kabuki silniejszy niż normalne pędelki do pudru. Ten rodzaj istnieje jako mały i zwarty , ale również duży i luźniejszy. Optymalnym dla kremistego różu jest kabuki ścięty.

Pędzel różu: ten pędzel modeluje twarz różem i poprawia jej owalne kontury. On nie powinien być za dużym i za grubym , aby bardzo dokładnie nanosić róż.

Pędzelek konturowy: jest gorąco kochanym, albo szuka się nadal odpowiedniego - przy jego pomocy nanosimy ( obok pędzelka do różu) , róż, bronzer i/lub wykończenie makijażu na policzkach, aby dać twarzy optymalne kontury.

Pędzelek cieni do powiek: może być skośnie ściętym lub prostym i jest dostępny w wielu wersjach, dla optymalnego naniesienia cieni. Im bardziej luźny tym lepiej, bo tym samym można łatwiej dużo kolorów nanieść na powieki . Zależnie od rodzaju makijażu i wyglądu można używać skośne lub proste pędzelki . Także dla Smokey oczu mamy własny pędzelek . Dla cieni w płynie polecamy pędzelki z gąbką .

Pędzel w formie szczotki wentylatora:jest idealnym pędzlem dla wykończenia makijażu. On tylko "wymiata"nadmierne cząstki makijażu z twarzy i rozprowadza róż na policzkach lub połyskliwy puder na całej twarzy i dekolcie - delikatnie i równomiernie.

Blender jest specjalnym pędzlem do naniesienia i rozprowadzenia sypkich cieni do powiek.

Pędzel brwi: jest używany (jako alternatywa do kreskówki brwi,), aby podkreślić słabe brwi. On jest przeważnie wąskim i lekko skośnym pędzlem.

Eye -liner jak już nazwa wskazuje, jest używany do rysowania kresek. Ten skośny i spiczasty pędzel umożliwia bardzo precyzyjne narysowanie kreski na powiece. Zależnie od wytrzymałości można tą kreskę utrwalić.

Concealer : zastąpił palce przy nanoszeniu korektora np. przy cieniach pod oczami lub nierównościach skóry. W jego formie nie przypomina korektor pędzla makijażu , ale raczej pędzelek jaki używają dzieci do malowania obrazków farbami wodnymi: długi uchwyt i płaska mała główka.

Pędzelek do ust : dla nanoszenia szminki . Ostatnio został całkowicie zastąpiony przez szminki . Jego zaletą są delikatne włoski, które docierają do zmarszczek i dlatego jest optymalny dla Pażń w starszym wieku .

I jak teraz jest - masz apetyt na jeden lub więcej pędzelków maikjażu - no to życzymy uciechy podczas zakupów!