Szczupłe kobiety zmagają się z cellulitem

Doszło do powstania celulitów, konieczna jest niesamowita dyscyplina i konsekwentne stosowanie preparatów, aby skórę conajmniej poprawić. Z uprawianiem sportu i ćwiczeniami siłowymi , zasadowymi produktami odżywczymi  i dużymi ilościami, dziennie pitej wody, możne te brzydkie wgniecenia w skórze  ( skóra pomarańczy) zredukować. Celulity nie są przywilejem kobiet otyłych  i starszych. 

Powodem powstawania celulitów jest różna u kobiet i mężczyzn tkanka łączna, która u kobiet przebiega równolegle, u mężczyn w formie sieci i dlatego jest bardziej stabilna. Dodatkowo ważna jest ilość komórek tłuszczowych - kobiety mają wiele więcej niż mężczyźni, conajmniej podwójną ilość. I te mogą się wypełniać.  Te wypełnienia przeciskają się jako brzydkie wgniecenia przez tkankę podskórną  i stają się widoczne.

To jest także możliwe u szczupłych ud ,  młodych pup i niewytrenowanych przedramieni wszystkich grup wieku  - często jest to następstwem skłonności dziedzicznych, jeśli w wieku 20 lat patrzysz w lustro i stwierdzisz, że niestety nie możesz nosić krótkich spodenek. Około 80% wszystkich kobiet  jest tym dotkniętych. Szczególnie wyraziste są celulity podczas stania, ponieważ wtedy napinają się mięśnie. W pozycji leżącej prawie że nie widać tego kosmetycznego problemu.

Co można przeciw temu robić ? -Po pierwsze - masaż, ale prawidłowy!
Masaż powinien poprawić ukrwienie tkanki łącznej  i tym samym pobudzić metabolizm. Profesjonaliści używają technik jak masaż przy pomocy baniek  albo pomp ssących, aby tkankę łączną bardzo pobudzić i zapewnić dobre ukrwienie. Możliwe jest także moce masowanie szczotką , szczególnie rano , albo prysznic ciepło - zimny, na zmianę. Następnie konieczne jest użycie kremu przeciw celulitom  albo olejku z liści brzozy i rozmarynu. 
Również drenaże limfatyczne są optymalne ,aby uwolnić tkankę łączną od szlaki  i nadmiaru wody. Dodatkowo pozytywnie działają wizyty w saunie, pływanie w zimnych wodach, bieganie i jazda na rowerze  dla poprawy ogólnego wyglądu.

Po drugie : prawidłowe odżywianie
Cellulity uwielbiają  fast food. Pożywienie bogate w tłuszcz , białą mąkę, alkohol , kawę i słodycze zakwasza tkankę i umożliwia wgnieceniom ich rozwój. Zasadowew odżywki zapewniają alkaliczny klimat - : ryby, owoce, gotowane pod parą warzywa i pełnoziarniste pieczywo - one odkwaszają tkankę i celulity łagodzą. Radykalne diety powodują dodatkowo zwiotczenie tkanki łącznej!

Po trzecie: dużo wody , witaminy C i potasu
Bomby z witaminą C jak: truskawki, kiwi, papryka ( 2x dziennie) i 250 mg wit. C dodatkowo - to powinno, według prof. Hademara Bankhofera być prawdziwym mordercą celulitów. Witamina C potęguje dodatkowo spalanie tłuszczu , co ma ogólne popzytywne działanie. Dwa do trzech litrów wody dziennie (niegazowanej) uwalnia od szlaki i trucizn i daje skórze piękny wygląd.
Potas jest wspaniałym pomocnikiem przy utracie szlaki  i działa odwadnająco. On jest zawarty w brokułach, kalafiorze , szparagach, pomidorach itd.. Sól działa przeciw metabolizmowi potasu , co oznacza że ona stoi po stronie celulitów.