Organiczna rutyna urody Maternatura

Organiczna rutyna urody Maternatura

Pielęgnacja specjalnie dopasowana do Twoich włosów

Ważne jest, aby mieć piękne, błyszczące i promienne włosy, ale ważniejsza jest zdrowa skóra głowy. Tak jak ziemia dostarcza roślinom składników odżywczych, tak skóra głowy odżywia nasze włosy i czyni je pięknymi - kiedy jest zdrowa. A piękne włosy są w końcu marzeniem wszystkich.

Maternatura dobrze o tym wie i jest pierwszą organiczną marką specjalizującą się w produktach do włosów, która może zagwarantować taki sam jedwabisty efekt jak produkty silikonowe, ale bez silikonu, z całkowicie naturalnymi składnikami.

Służy do tego największe i najbardziej wyspecjalizowane laboratorium naturalnych kosmetyków organicznych w Europie. Dzięki trzydziestoletniemu doświadczeniu dzielimy miłość do natury ze wszystkimi naszymi klientami. Maternatura oferuje certyfikowane kosmetyki organiczne zaprojektowane specjalnie dla włosów, nadając im taki sam efekt jak tradycyjne silikonowe produkty do pielęgnacji włosów. Ten wyjątkowy efekt został osiągnięty dzięki zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników wysokiej jakości, certyfikowanych ekologicznie według AIAB i VEGAN OK. Maternatura opracowała obecnie jedenaście rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych, dostosowanych do określonych rodzajów włosów, a kolejne są w drodze.

Jakie są organiczne zabiegi pielęgnacyjne Maternatury?

Są to specyficzne rytuały pielęgnacyjne dostosowane do danego rodzaju włosów, aby optymalnie wydobyć piękno. Rytuały te składają się z czterech kroków, które uwzględniają różne potrzeby skóry głowy i włosów każdego z nas, a tym samym gwarantują optymalny wynik. Cztery kroki rutyny bio-urody to:

Krok 1: Konkretne ujęcie - podstawa osobistego traktowania

Istotne jest oczyszczenie skóry i włosów z łoju, potu, smogu i wcześniej stosowanych produktów do stylizacji. Jednocześnie ważne jest, aby nie zmieniać równowagi skóry przez nieodpowiednią pielęgnację i wybrać szampon, który przywraca funkcje skóry głowy.

Krok 2: Pielęgnacja skóry

Równowaga skóry głowy stanowi podstawę pięknych, zdrowych i błyszczących włosów. Istnieje wyraźna korelacja między stanem skóry a stanem włosów. Jeśli skóra nie jest wystarczająco nawodniona, włosy mogą stać się kruche. Tłuste przywiązanie i suche włosy lub łupież to zazwyczaj problemy związane z niedoborem składników odżywczych skóry głowy. Dlatego szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na skórę. Kwiatowe balsamy wodne sięgają korzenia problemu i mogą być wzbogacone o wartościowe i funkcjonalne olejki eteryczne zgodnie ze wszystkimi zasadami aromaterapii.

Krok 3: Pielęgnacja włosów

Ten krok jest ważny dla długich włosów. Maski, odżywki i okłady na włosy poprawiają strukturę każdego włosa, chronią i wzmacniają włosy oraz poprawiają połysk i wygodę.

Krok 4: Stylizacja włosów

Ostatnim krokiem jest stylizacja włosów. Istnieją, w zależności od potrzeb - produkty do loków lub prostych włosów.

Jak już wspomniano, istnieje jedenaście zabiegów pielęgnacyjnych. Procedury te są dostosowane do konkretnych problemów i specyficznych potrzeb skóry i włosów, aby zaspokoić każdą potrzebę.

Dla suchej skóry i włosów: zabieg regenerujący dla suchej, szorstkiej i matowej skóry i włosów, które wymagają wilgoci, połysku i elastyczności.

Krok 1: Szampon z rumiankiem

Krok 2: Regenerujący balsam lawendowy

Krok 3: Maska do włosów z olejem słonecznikowym

Dla skóry tłustej i przetłuszczających się włosów: zabieg normalizujący dla tych, którzy mają grube, ciężkie włosy, które szybko się przetłuszczają.

Krok 1: Szampon z czystkiem

Krok 2: Normalizujący balsam z rozmarynu

Krok 3: Odżywczy fluid do włosów z krokusem

Dla skóry wrażliwej: zabieg balansujący dla osób o wrażliwej skórze, zwłaszcza tych z problemami, takimi jak swędzenie i pieczenie.

Krok 1: Łagodny szampon z chabrem

Krok 2: Balsam z kwiatem pomarańczy

Dla bezsilnych włosów: zabieg stymulujący dla każdego, kto ma rzadkie włosy.

Krok 1: Stymulujący szampon Ylang Ylang

Krok 2: Pobudzający balsam do włosów z liśćmi oliwnymi

Dla delikatnych włosów: zabieg zwiększający objętość dla osób o cienkich włosach, które nie mają mocy.

Krok 1: Szampon zwiększajacy objętość z magnolią

Krok 2: Rewitalizujący balsam różany

W przypadku włosów farbowanych: leczenie przeciwutleniające włosów farbowanych, bielonych lub poddanych obróbce chemicznej.

Krok 1: Szampon z ogórecznikiem

Krok 3: Odżywka do włosów z piwonią

Dla kręconych włosów: zabieg na kręcone włosy.

Krok 1: Szampon z nagietkiem

Krok 2: Rewitalizująca maska ​​do włosów z męczennicą

Krok 4: Płyn nadający połysk włosom ze skrzypem polnym

Dla prostych włosów: zabieg wygładzający, aby zakończyć używanie prostownic. Idealny do naturalnie gładkich lub falistych i kręconych włosów.

Krok 1: Szampon z lilią wodną

Krok 3: Odżywka do włosów z kwiatami imbiru

Krok 4: Dwufazowy płyn z kwiatami opuncji

Dla normalnych włosów: zabieg dla zdrowych, błyszczących włosów.

Krok 1: Szampon z hibiskusem

Krok 3: Odżywka z hibiskusem

Do włosów dla niemowląt: zabieg pielęgnacyjny i higieniczny dzieci.

Krok 0: BABY Kojący olejek do ciała z owsa (w tym przypadku krok 0 obejmuje pielęgnację skóry przed użyciem szamponu).

Krok 1: BABY łagodny szampon i płyn do kąpieli z kwiatami lnu

Krok 2: Kojący balsam rumiankowy

Do brody i włosów męskich: ukierunkowana pielęgnacja dla mężczyzn.

Krok 1: TOP MAN 2in1 Żel pod prysznic i szampon z baobabem

Krok 3: Odżywka do włosów i brody TOP MAN z laurem

Organiczne zabiegi pielęgnacyjne Maternatur są, jak widać, niezwykle wszechstronne i dlatego dostosowują się do każdej potrzeby. Możesz również stworzyć własną rutynę urody:

Wyobraź sobie tłustą skórę głowy i farbowane włosy. W tym przypadku wystarczy połączyć kroki 1 i 2 dla włosów przetłuszczających się z krokiem 3 dla włosów farbowanych. Aby stylizować w kroku 4, po prostu wybierz odpowiedni produkt do wyglądu, który wybierasz.

Jak wygląda Twoja rutyna pielęgnacyjna z produktami Maternatura?

Wszystkie produkty do pielęgnacji włosów Maternatura można znaleźć tutaj.