Słownik Curly Girl

Słownik Curly Girl

Uzyskaj piękne loki!

Plopping, Cast, Final Wash, no poo ... jakieś słowa, które brzmią całkiem niezrozumiale, nawet jeśli twój angielski nie jest taki zły? Chcesz dołączyć do tego boomu na curling, ale nie wiesz dokładnie jak?

Loki kwitną! Odpowiednie produkty pielęgnacyjne od dawna są sprzedawane w supermarkecie, media społecznościowe są rozgrzane, a osoby o kręconych włosach pokazują same siebie z najpiękniejszymi lokami korkociągowymi lub starą koszulką owiniętą wokół głowy. Twoje włosy są bardziej jak kurze gniazdo, mimo że pracujesz kilogramami odżywczych szamponów i odżywek w lokach, nie mówiąc już o produktach do stylizacji. Piękne loki są dla Ciebie interesujące, ale metoda tego szumu wydaje się być trudna do zrozumienia... Cała sprawa wydaje się zajmować co najmniej sto kroków i aby uzyskać rezultaty, musisz czekać wiecznie. Na początek potrzebujesz również słownika angielskiego. Ale nadal masz możliwość dołączenia do tego szału! Ten artykuł wyjaśnia główne punkty tej metody. Nie jest jeszcze za późno.

Final Wash

Czy twoje włosy są suche jak pustynia i zniszczone przez suszarkę do włosów i lokówkę? Piękne loki są tylko na jednej części włosów, a inne punkty są powykręcane we wszystkich kierunkach? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, zdecydowanie warto zacząć od metody Curly Girl. Nadal możesz uratować włosy i uzyskać piękne loki lub przynajmniej błyszczące, zdrowe włosy.

Cała aplikacja rozpoczyna się od Final Wash. Mycie to usuwa brud i wszelkie pozostałości silikonów pozostawionych przez inne produkty do pielęgnacji we włosach. To pierwsze, a właściwie ostatnie, mycie można wykonać szamponem zawierającym siarczany. Wszystkie pozostałości muszą być dokładnie usunięte z włosów, a szampony zawierające siarczany są do tego idealne. To końcowe mycie można przeprowadzić nawet za pomocą mydła do rąk, jeśli nic innego nie zostanie znalezione, o ile spełnia tylko kryteria. Produkt nie powinien zatem zawierać silikonów ani alkoholu. Najważniejsze jest oczyszczenie włosów i skóry głowy. Jeśli w pewnym momencie zdecydujesz się zaprzestać używania tej metody i powrócić do swojej starej rutyny pielęgnacyjnej, zawsze powinieneś robić to końcowe mycie. Od tego ostatniego czyszczenia wszystkie używane produkty pielęgnacyjne powinny być pozbawione siarczanów, silikonów i alkoholu. Jeśli znasz metodę lepiej, możesz zagłębić się w cudowny świat składników (INCI) i jeszcze dokładniej określić kryteria. Ale to pomaga w każdym przypadku podczas startu.

Od teraz możesz również pożegnać się z suszarkami, lokówkami i gorącą wodą. Dzięki tej metodzie, Twoje włosy ie będą ich już potrzebowały. Możesz także schować szczotki i grzebienie. Wszystko, czego potrzebujesz do stylizacji, to twoje palce, przynajmniej na początku. Można jednak użyć grubego grzebienia podczas rozprowadzania produktu pielęgnacyjnego, aby pięknie rozplątać włosy.

Co-Wash

Ilekroć twoje włosy wymagają oczyszczenia, zastosuj Co-Wash. Oznacza to, że włosy i skóra głowy są dokładnie myte za pomocą odżywki. To nie powinien być żaden produkt z supermarketu. Odżywka musi spełniać kryteria metody: bez siarczanów, silikonów i alkoholu, a także być bardzo nawilżająca. Rozprowadź odżywkę na całej długości, nie zapominając o skórze głowy, a na koniec spłucz dużą ilością wody. Jeśli potrzebujesz więcej nawilżenia dla swoich włosów, możesz umieścić odżywkę do włosów we włosach i zagnieść je w mokre włosy. Raz w tygodniu, zaleca się również stosowanie maski do włosów, która je nawilży. Jednym z najważniejszych słów kluczowych tej metody jest zwilżenie. Włosy potrzebują dużo wilgoci!

Stylingprodukte und Cast

Jeśli włosy są jeszcze mokre, rozprowadzasz wybrany przez siebie produkt do stylizacji. Może to być domowy żel z siemienia lnianego lub, jeśli nie masz go przy gotowaniu, zakupiony produkt będzie pasował tak długo, jak nie będzie zawierał siarczanów, silikonów lub alkoholu. Rozprowadź produkt do stylizacji na włosach, od skóry głowy po końcówki. Mokre włosy można wytrzeć suchą bawełnianą koszulką. Następnie możesz w naturalny sposób wysuszyć włosy lub użyć dmuchanego powietrza z suszarki. Uwaga: suszarka może wydmuchiwać tylko zimne powietrze.
Następnie są włosy, które są jak stos siana. Takie włosy nazywane są Cast. Oczywiście włosy nie pozostają w ten sposób. Powierzchnia produktu do stylizacji jest łamana dłońmi przez zagniatanie włosów. Oficjalna nazwa tej techniki brzmi Scrunch out the crunch. Pod tym produktem do stylizacji wyłaniają się włosy, które są błyszczące i miękkie. Zaleca się naturalne oleje do rozbijania skorupy z odlewu. Olej Jojoba jest idealny do cienkich włosów, a olej arganowy do gęstych włosów. Rozprowadź trochę oleju w dłoniach i rozbij pokrywę, ugniatając włosy. Produkt do stylizacji nie jest tutaj używany do stylizacji włosów, ale do ich ochrony. Nawiasem mówiąc, nie musisz ograniczać się do jednego produktu. Możesz także użyć kilku produktów do stylizacji naraz, takich jak krem do pielęgnacji loków, pianka do stylizacji lub żel do włosów.

Plopping

Jednym ze sposobów definiowania loków i suszenia włosów jest tzw. Plopping. Mokre wlosy, w których rozprowadzono już produkt do stylizacji nalezy owinąć bawełnianą koszulką. Nie używaj ręczników frotte do włosów! Frotte sprawia, że włosy stają się futrzane. Owiń koszulkę wokół włosów, ale nie jak turban, ale pozwól włosom wpaść w worek, zakryj włosy, a następnie zawiąż koszulkę na szyi. Plopping może potrwać od 5 do 30 minut. Następnie pozwól włosom wyschnąć w naturalny sposób lub przy pomocy chłodnego powietrza z suszarki. Kiedy włosy są suche, możesz zauważyć Cast. Następnie, po prostu modeluj wlosy aż znów będą piękne.

Ananas

Przed snem upnij włosy wysoko w luźny kucyk. Ten kucyk nazywany jest „ananasem”. Jeśli włosy są związane jak najwyżej, nie ocierają się o poduszkę. Zawsze używaj miękkiej gumki do włosów. Nie kładź się spać z mokrymi włosami.

Pamiętaj, że ta metoda jest jak dieta: zniszczone włosy nie zostaną naprawione w ciągu jednej nocy. Daj sobie i im czas na zadziałanie metody Curly Girl. Internet i media społecznościowe są pełne dobrych wskazówek. Na Facebooku istnieje wiele grup w tym zakresie. Między innymi można dowiedzieć się o odpowiednim wyborze produktu.