Pranie zamiast wyrzucania - również produktów menstruacyjnych

Pranie zamiast wyrzucania - również produktów menstruacyjnych

Przyjazna dla środowiska alternatywa również podczas miesiączki

Ekologiczne produkty menstruacyjne są coraz bardziej popularne. Coraz więcej kobiet szuka innych rozwiązań niż tradycyjne podpaski i tampony. Dlaczego? Jeśli policzysz, jak często kobieta ma średnio miesiączkę (około 500 cykli) i ile odpadów produkuje się w tym czasie (około 17 000 tamponów, wkładek higienicznych lub podpasek), odpowiedź jest oczywista.

Głównym powodem przejścia na comiesięczną higienę wielokrotnego użytku jest uniknięcie dużej ilości odpadów, ponieważ nie tylko produkt do higieny podczas miesiączki ląduje w koszu, ale również jego opakowanie. Jak łatwo zauważyć w ciągu lat produkujemy w ten sposób mnóstwo odpadów, które można zmniejszyć lub których można całkowicie się pozbyć.

Na rynku pojawia się coraz więcej alternatyw dla tradycyjnych produktów - jest zatem w czym wybierać. Do wyboru mamy kubeczki i gąbki menstruacyjne, bieliznę wchłaniającą oraz wkładki i podpaski wielokrotnego użytku. W swojej serii Reuse marka masmi opiera się na produktach wielokrotnego użytku - podpaski i wkładki z menstruacyjne z materiału oraz bieliznę menstruacyjną. Aż do 100 prań utrzymają one swoją zdolność do wchłaniania płynów. Dodatkowo dzięki alternatywom wielokrotnego użytku nie musisz już tak często chodzić do sklepu pod tampony czy podpaski - a to pozwoli Ci dodatkowo zaoszczędzić.

Przyjrzyjmy się bliżej produktom marki masmi:

Podobnie jak materiałowe pieluchy dla niemowląt, podpaski, materiałowe wkładki higieniczne i bielizna menstruacyjna są bardzo przyjazne dla środowiska. Można je prać, dzięki czemu masz co miesiąc zapas świeżych produktów do higieny podczas miesiączki. Jednak pranie jest dla wielu kobiet przeszkodą w stosowaniu tego rodzaju produktów. Może masz wątpliwości, czy aby na pewno jest to higieniczne? Odpowiedź brzmi: tak. Po krótkim przygotowaniu i praniu w temperaturze 60-90°C (bielizna 40°C) Twoje produkty z tkaniny Reuse będą znowu higienicznie czyste, a Ty masz problem z głowy.

Dużym atutem podpasek i innych produktów menstruacyjnych wielokrotnego użytku jest to, że są one oddychające. Nie zawierają one chemikaliów, substancji zapachowych oraz innych tworzyw sztucznych, do jest bardzo ważne przy higienie miejsc intymnych, ponieważ okolice te, w tym flora pochwy, są bardzo wrażliwe i szybciej ulegają podrażnieniu przez sztuczne substancje - co może skutkować m.in. swędzeniem czy infekcjami grzybiczymi. Kolejną zaletą tych produktów jest komfot noszenia: nic nie uwiera, nic nie szczypie, nie zawierają one ani plastiku, ani kleju, a miękkie skrzydełka zapinane na zatrzaski zapewniają odpowiednie dopasowanie.

Z czego zostały zrobione produkty menstruacyjne wielokrotnego użytku marki masmi?

1. Warstwa wierzchnia: certyfikowana bawełna organiczna (GOTS). Materiał ten ma bezpośredni kontakt ze strefą intymną.

2. Warstwa chłonna: tkanina 3D wykonana z certyfikowanej bawełny organicznej. Ta warstwa ma wysoką chłonność i jest oddychająca.

3. Warstwa szczelna: warstwa ta jest również wykonana z certyfikowanej bawełny organicznej, z bardzo cienkim laminatem poliuretanowym wewnątrz. Laminat jest wodoodporny, ale jednocześnie oddychający. Nie przepuszcza cieczy, ale uwalnia skondensowaną wilgoć z organizmu.

Produkty te to nie tylko kawałek materiału, ale połączenie różnych warstw, które zapewnia bezpieczeństwo, ma wysoce chłonny rdzeń i zapewnia niezawodną ochronę przed wyciekami.

Produkty menstruacyjne Reuse od masmi:

Podsumowując możemy stwierdzić, że produkty menstruacyjne wielokrotnego użytku nie są gorsze od produktów tradycyjnych używanych w czasie miesiączki. Co prawda przejście na nie może być odrobinę skomplikowane, gdyż wymaga nowej rutyny - jak każda zmiana, jednak ta na pewno się opłaci! Jest to nie tylko zmiana na produkty przyjazne dla środowiska, ale również na produkty dzięki którym zaoszczędzisz, a Twoja skóra będzie oddychać.

Mała wskazówka, jak dokonać zmiany, jeśli nadal nie masz pewności: produkty higieniczne wielokrotnego użytku masmi możesz stosować na początku tylko podczas mniej obfitych dni lub na samym końcu miesiączki. W ten sposób nie tylko przetestujesz te produkty, ale dasz sobie szansę, aby się do nich przyzwyczaić.

Link do wszystkich produktów Reuse masmi.