Silne właściwości pielęgnacyjne wiesiołka dla skóry dojrzałej

Silne właściwości pielęgnacyjne wiesiołka dla skóry dojrzałej

Wiesiołek - roślina ceniona przez rdzennych Amerykanów. Kiedy słońce zachodzi i powoli zapada delikatny mrok, nadszedł czas, aby ożywił się wiesiołek. Zawsze otwiera kwiaty po zmroku, ale potem w bardzo krótkim czasie (zajmuje to tylko kilka minut). Roślina robi to poprzez ekstremalne przyspieszenie metabolizmu, więc my, ludzie, możemy naprawdę oglądać, jak kwitnie.

Kwiaty wiesiołka są żółte, duże i piękne. Ze względu na swój mocny kolor prawie świecą w ciemności, dopóki nie wyblakną ponownie do południa następnego dnia. Wiesiołek kwitnie od końca jednego dnia do połowy drugiego.

Pochodzenie

Wiesiołek zwyczajny pochodzi z Ameryki Północnej. Od zawsze był używany i ceniony przez rdzennych Amerykanów jako pożywienie, ale także jako roślina lecznicza. Pierwsze rośliny wiesiołka zostały wprowadzone do Europy jako rośliny ozdobne około 1620 roku. Gatunek rozprzestrzenił się tam bardzo szybko, ponieważ był również spożywany jako roślina sałatkowa. Dziś jest tak powszechny w Europie, że wielu ludzi uważa go za gatunek rodzimy.

Właściwości pielęgnacyjne

Dopiero później w Europie odkryto właściwości pielęgnacyjne wiesiołka. To, co czyni tę roślinę tak wyjątkową, to proces tworzenia się oleju. W rzeczywistości jest to bardzo podobne do metabolizmu lipidów w ludzkiej skórze. Olej zawarty w nasionach zawiera dużą liczbę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym kwas linolenowy), które są również ważne w naskórku, wierzchniej warstwie skóry. Te kwasy tłuszczowe tworzą elementy budulcowe, które tworzą błonę komórkową. W ten sposób znacząco przyczyniają się do tworzenia i utrzymania bariery skórnej. Olejek z wiesiołka chroni przed utratą wilgoci i wspiera naturalną barierę ochronną skóry. Łagodzi nierówności i wspomaga regenerację skóry.

Szczególnie dobry dla skóry dojrzałej

Największy organ w naszym ciele, nasza skóra, jest nieustannie narażony na negatywne i szkodliwe wpływy środowiska. Teraz można powiedzieć, że jest to ostatecznie funkcja skóry, przed którą ostatecznie nas chroni - i naprawdę niewiele można o tym powiedzieć. Nie oznacza to jednak, że nasza skóra przetrwa te negatywne wpływy bez szwanku. Najlepiej widać to po narastających zmianach zachodzących w naszej skórze wraz z wiekiem. Im ktoś jest starszy, tym bardziej spada wydajność metaboliczna skóry. Nie może się już tak szybko regenerować i coraz bardziej traci swoją odporność.

Ponadto dochodzi do zmian hormonalnych - i jak wszyscy wiemy z okresu dojrzewania mogą mieć ogromny wpływ na wygląd skóry. Zmienione hormony powodują, że skóra staje się cieńsza, co powoduje, że jest ona podatna na odwodnienie. Ponadto zmniejsza się tworzenie kolagenu i elastyny, przez co skóra traci elastyczność i sprężystość.

Konsekwencje tych wszystkich zmian są aż nazbyt dobrze znane: pojawiają się zmarszczki, które zmieniają kontur twarzy. Może tu pomóc olej z wiesiołka dwuletniego. Jego właściwości ujędrniające i rewitalizujące spowalniają te procesy.

Obecnie istnieje wiele produktów, które za pomocą olejku z wiesiołka specjalnie wspomagają skórę, odżywiają ją i pielęgnują, a tym samym utrzymują jej blask.

W Ecco Verde znajdziesz duży wybór różnych produktów pielęgnacyjnych z olejem z wiesiołka. Przede wszystkim są to czyste olejki, zarówno do twarzy, jak i do ciała. Można również znaleźć wybór produktów, które zawierają olej z wiesiołka jako główny składnik i zostały specjalnie opracowane do pielęgnacji skóry dojrzałej.