Tlenek glinu: kolorowe proszki jako kosmetyczny cud

Tlenek glinu: kolorowe proszki jako kosmetyczny cud

Glinki są obecnie wschodzącą gwiazdą w świecie kosmetycznym. Coraz częściej znajdują one zastosowanie w produktach kosmetycznych. Mineralne ziemie, których istnieją różne rodzaje, są wszechstronnie stosowanym, doskonałym surowcem, który nadaje się również dla wrażliwej skóry.

Tlenek glinu powstał podczas ostatniej epoki lodowcowej. Dzisiaj są one eksploatowane na głębokości od dziesięciu do trzydziestu metrów. Zasadniczo chodzi tutaj o warstwy lessu. Te utworzyły się w ciągu kilku tysiącleci.

Glina jest bogata w różne minerały. W zależności od tego, gdzie jest ona wydobywana, zawiera ona magnez, wapń, żelazo, krzemionkę, miedź i cały szereg innych surowców.

Aby glina mogła zostać wykorzystana do produktów kosmetycznych, musi być naturalnie wolna od zarazków i idealnie ekologiczna. Dlatego po zbiorze jest ona suszona w specjalnych piecach lub na słońcu. Przez to zabijane są wszelkie bakterie, które są pasteryzowane przez ciepło.

Szczególna moc tej ziemi znana jest już od starożytności. W Egipcie faraoni stosowali ją np. do antyseptycznych kąpieli w błocie, ale także słynny Hipokrates lekarz starożytności polecał ją do wewnętrznego stosowania.

Glinki i glinki lecznicze

Niektóre glinki określane są jako glinki lecznicze. Pojecie jest to chronione. Aby móc korzystać z tej nazwy, glinki muszą zostać przetestowane przez rygorystyczne procedury, ponieważ chodzi tutaj o lek, który jest objęty prawodawstwem farmaceutycznym. Wszystkie inne minerały nie są dopuszczone do spożycia, ale mogą być bez problemu zastosowane w produktach kosmetycznych.

Kolory

Glinki dostępne są w różnych kolorach. Przy czym nie są one barwione, jak można by się było tego spodziewać, otrzymują one swój kolor głównie w zależności od różnej konsystencji miejsca wydobycia w magnez i żelazo.

Glinki, która mają dużą zawartość tlenku żelaza, mają najczęściej różowy, czerwony, a czasami żółty kolor. Są one wykorzystywane do kosmetycznych maseczek, jako zastępca makijażu wolnego od chemii i do oczyszczania twarzy.

Zielona glinka o wysokiej zawartości miedzi. Występuje w Europie Środkowej, w szczególności we Francji. Po wysuszeniu na słońcu wykorzystuje się ją do kosmetycznych maseczek, kremów oczyszczających, peelinigów, jako dodatek do kąpieli oraz do kosmetyków pokrywających.

Ziemia wulkaniczna pochodzi z Gór Atlasu. Ma wysoką zawartość krzemionki. Wymieszana z wodą ma intensywną moc oczyszczania, dlatego wykorzystuje się ją chętnie jako zastępstwo żelu pod prysznic, jako środek do mycia włosów i środek oczyszczający dla tłustej i zanieczyszczonej skóry.

Kaolin lub biała glinka, jest to szczególny rodzaj, ponieważ jest ona leczniczą ziemią, całkowicie wolną od żelaza. Ma drobnoziarnistą konsystencję i jest wykorzystywana w kosmetyce jako baza maseczki lub jako główny składnik pudru do ciała. Kaolin nadaje się wyśmienicie dla wrażliwej skóry.

Działanie

Ponieważ wszystkie glinki są w 100% biologiczne i wolne od chemicznych dodatków ich tolerancja jest duża. Mogą być dlatego stosowane nawet przy silnych problemach skórnych.

Odkryj duży wybór glinek i znajdź odpowiednią dla swojego typu skóry!