Naturalne gąbki: naturalna pielęgnacja skóry

Naturalne gąbki: naturalna pielęgnacja skóry

Oryginalne naturalne gąbki z oceanów oferują pewne zalety w przeciwieństwie do plastikowych gąbek. Ale czym właściwie jest naturalna gąbka?

Wyhodowana w morzu

Naturalne gąbki są wykonane z elastycznych i chłonnych szkieletów różnych żyjątek morskch, takich jak np. Spongia officinalis. Te naturalne gąbki są znane już od czasów starożytnych. Istnieją doniesienia o gąbkach do kąpieli w różnych starożytnych tekstach, które zostały zachowane do dnia dzisiejszego.

Większość gąbek tego gatunku jest bardzo podobna do koralowców. Po nękaniu przez choroby morskie w latach 40. i 50. gąbki czują się teraz znacznie lepiej. Gąbki hoduje się na głębokości około 40 metrów. Możesz więc z nich korzystać bez wyrzutów sumienia, ponieważ nie stanowi to zagrożenia dla środowiska. W przeciwieństwie do plastikowych gąbek, naturalne gąbki nie stanowią dodatkowego obciążenia dla środowiska, są całkowicie naturalne, a zatem biodegradowalne.

Różna jakość

Istnieją różne rodzaje gąbek. Najlepsze gąbki do kąpieli pochodzą z Morza Śródziemnego, choć są nieco droższe. Dobra jakość występuje również w gąbkach z mórz południowych i Karaibów. (Uwaga: naturalne gąbki gorszej jakości są kruche.)

Właściwości pielęgnacyjne dla skóry

Kiedy bierzesz naturalną gąbkę po raz pierwszy, najpierw zastanawiasz się nad jej jędrnością. I to prawda: naturalne gąbki są trwardsze niż te wytwarzane z produktów naftowych. Niemniej jednak - a może właśnie dlatego - te gąbki mają również właściwości pielęgnacyjne. W ten sposób zapewniają naturalny efekt peelingu, dzięki czemu martwe lub zrogowaciałe cząstki skóry są delikatnie usuwane. Przy regularnym stosowaniu struktura skóry poprawia się, a skóra staje się bardziej miękka i delikatna. Dodatkowo pobudza się krążenie krwi, co może mieć efekt ujędrniający.

Naturalne gąbki można również stosować na twarz. Niemniej jednak należy być ostrożnym. Jeśli skóra na twarzy jest czerwona i ma stan zapalny, nie używaj gąbki.

Co zrobić, jeśli gąbka stanie się krucha?

Naturalne gąbki to czysty produkt naturalny. Dlatego zmieniają się z czasem, stają się szare i kruche. Ale jest rozwiązanie. Po prostu umieść taką gąbkę w solance (125 g soli na litr wody) na 24 godziny. Ponieważ naturalne gąbki pochodzą z morza, słona woda jest dobra dla gąbki, dobrze się w niej czuje. Następnie dokładnie ja wypłucz. Aby gąbka odzyskała swój pierwotny żółty kolor, można ją umieścić w roztworze octu (4 łyżki octu na litr wody). Uwaga: nie wolno robić tego zbyt często, ponieważ kwasy w occie mogą uszkodzić gąbkę. Zawsze pamiętaj o dokładnym przepłukaniu gąbki po czyszczeniu. To jedyny sposób na usunięcie pozostałości. Następnie całkowicie wysusz. (Jest to również ważne w codziennym użytkowaniu). Jeśli gąbka jest stale mokra, bakterie mogą się w niej gromadzić i rozmnażać.

Nigdy nie wkładaj gąbki do kuchenki mikrofalowej do czyszczenia. Istnieje niebezpieczeństwo, że się zapali. Lepiej jest prać w pralce w temperaturze maksymalnej 30 stopni.

Tutaj znajdziesz nasz wybór naturalnych gąbek do kąpieli od różnych międzynarodowych najlepszych marek