Depilacja: Gładka skóra także z naturalnymi kosmetykami

Przed depilacją

Dobrym pomysłem jest użycie przed depilacją peelingu. Przez to skóra się złuści. Dzięki temu środki depilacyjne na pewno dotrą do cebulki włosa, czyli do miejsca z którego "wychodzi" włos. Dlatego poleca się delikatny peeling. Można też użyć rękawiczkę peelingową albo szczoteczkę. Dzieki temu obumarłe komórki skóry zostaną skutecznie usunięte.
Tuż przed depilacją skóra powinna być sucha i odtłuszczona. Użycie kremu zostawiamy na później.

Usunięcie włosów poprzez wosk

Naturalne produkty z woskiem wyróżniają się naturalną formułą bez parabenów, chemicznych substancji konserwujących i barwników. Szczególnie delikatne dla skóry.

Istnieje dużo różnych rodzai produktów, które można użyć. Na przykład klasyczny wosk w tyglu. Trzeba go wtedy podgrzać i nanieść na skórę. Położyć pasek z bawełny na tym miejscu, po krótkim czasie gwałtownie oderwać przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Ten klasyczny wosk pochodzi z Orientu. Jego głównymi składnikami są cukier i kwas cytrynowy.

Istnieją także zimne plastry woskowe. Dopasowują się dobrze w poszczególnych rejonach skóry, tj. twarz, pachy i strefa bikini. Działają w prosty sposób: Plastry trzeba ogrzać między dłońmi, rozdzielić, przyłożyć do skóry i wygładzić. Szybkim i zdecydowanym ruchem odrywa się plaster przeciwnie do kierunku wzrostu włosa.

Jeśli ma sie ochotę wypróbować coś nowego, można wypróbować wosk Roll-on w kulce albo wosk w tubce, który dzięki możliwości precyzyjnego nakładania, świetnie nadaje się do brwi lub górnej wargi.

Po depilacji

Bardzo ważna jest pielęgnacja po depilacji. Najlepsze są balsamy nawilżające i oleje. Koją skórę, staje się ona znowu gładka.

Wrośnięte włoski nie są niestety nieuniknione. Temu można zaradzić. Po peelingu nigdy nie używać tłustych kremów. Zatykają one kanały włosa, przez co włosy nie mogą rosnąć. By pory skórne nie były zatkane przez złuszczającą się skórę, powinno się po pierwszym tygodniu od depilacji regularnie robić peeling. Dodatkowo istnieją specjalne produkty, które mogą być zastosowane na wzrośnięte włosy.

Żeby móc się dłużej cieszyć gładką skórą, można użyć produktów hamujących wzrost włosa. Takie produkty są najczęściej w postaci kremu, ale także w formie dezodorantu. Działają potrójnie: opóźniają wzrost, włosy są cieńsze i słabsze a skóra jest zadbana.

Wskazówka dla mężczyzn: Owłosienie u mężczyzny jest inne niż u kobiety. Włosy mają większe cebulki i są mocniej zakotwiczone w skórze. Skutkiem jest to, że depilacja woskiem jest bardziej bolesna. Golenie jest najprostsze. Jeśli jednaj chcesz mieć dłużej spokój, to sięgnij po wosk. Z czasem skóra przyzwyczai się i ból nie będzie miał znaczenia.