6 mitów dotyczących mycia włosów

6 mitów dotyczących mycia włosów

Czy mokre włosy naprawdę łamią się podczas czesania? Jaka temperatura jest za wysoka do mycia włosów? Jak często należy myć włosy? Jak często należy zmieniać produkty do pielęgnacji włosów? Przyjrzeliśmy się wielu mitom na temat mycia włosów!

1. Częste mycie szamponem jest najlepsze

Nie. Jest zupełnie na odwrót! Im częściej myjesz włosy szamponem, tym bardziej atakowany jest płaszcz lipidowy przez co łatwiej ulega uszkodzeniom. Ważniejsze od częstotliwości mycia włosów jest stosowanie maseczek i odżywek. Wskazówka: włosy należy umyć tylko raz szamponu podczas mycia. Po prostu użyj ilości produktu wielkości monety!

2. Regularnie zmieniaj produkty do pielęgnacji

Nie. Po znalezieniu produktu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w zakresie pielęgnacji włosów, zaleca się regularne stosowanie. Oczywiście jest tak, że włosy przyzwyczajają się do niektórych produktów pielęgnacyjnych, dlatego też dobrze jest wybrać kombinację dwóch produktów pielęgnacyjnych. Na przykład, jeśli masz kręcone włosy, użyj bogatego szamponu i połącz go z odżywką do włosów zniszczonych. W ten sposób potrzeby włosów zostaną idealnie zaspokojone.

3. Więcej połysku w zimnej wodzie

Tak. Zimna woda pod koniec pielęgnacji zamyka łuski włosa i zapewnia im nieco więcej blasku. Jednak zimna woda zamyka również skórę głowy. Oznacza to, że substancje zawarte w produktach pielęgnacyjnych nie mogą działać. Wskazówka dla profesjonalistów: użyj letniej wody i, jeśli chcesz, spłucz dolną jedną trzecią włosów zimną wodą!

4. Tylko jeśli włosy skrzypią, są czyste

Nie. Jeśli włosy skrzypią po umyciu, to znaczy, że płaszcz lipidowy został zmyty, a struktura włosa jest otwarta i bezbronna. Jeśli chcesz raz w miesiącu poddać się specjalnemu oczyszczaniu skóry głowy, to głębokie oczyszczanie będzie dobrym wyborem, a skrzypienie może być tu nieuniknione. Porada dla profesjonalistów: dolną, jedną trzecią włosów pielęgnuj odżywką i używaj bogatego w substancje pielęgnacyjne szaponu.

5. Im rzadziej włosy są myte, tym szybciej się przetłuszczają

Tak. Faktor ten jest jednak bardzo indywidualny. Trzeba tylko mieć świadomość, że każde mycie włosów atakuje ich strukturę. Przy odpowiednim doborze produktów pielęgnacyjnych oraz zmianie odżywki i szamponu częste mycie włosów jest prawie nieszkodliwe dla skóry głowy i włosów.

6. Nigdy nie czesz mokrych włosów

Nie. Ważne jest tutaj bardziej, w jaki sposób włosy czeszemy. Delikatne czesanie lub czesanie mokrych włosów z pewnością nie stanowi problemu. Po prostu nigdy nie pocieraj mokrych włosów za bardzo ręcznikiem i nigdy agresywnie nie rozplątuj włosów grzebieniem. Cierpliwość i delikatna ręka z pewnością nie zniszczą delikatnej struktury włosa.