Czy potrzebuję kremu pod oczy?

Czy potrzebuję kremu pod oczy?

Kremy pod oczy często nie są tanie i tak wielu zastanawia się, czy taki krem jest naprawdę potrzebny. W końcu istnieje również wiele kremów na dzień i innych, które są specjalnie zaprojektowane na potrzeby twarzy.
Przede wszystkim, nalezy pamietać, że krem pod oczy nie jest koniecznością, ale dobrym pomysłem. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

Twarde fakty

Skóra otaczająca okolice oczu jest wyjątkowo cienka i nie zawiera gruczołów łojowych, dlatego sama nie może wytwarzać oleju. Jednocześnie oznacza to, że obszar ten jest bardzo podatny na suchość i drobne linie. Stosowanie kremu pod oczy, który jest bogaty w składniki odżywcze i przeciwzapalne, takie jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, może pomóc w prawidłowej pielęgnacji wrażliwego obszaru skóry i zapewnić jej potrzebne nawilżenie. Zapobiega to również pojawianiu się drobnych linii lub drobnych zmarszczek.

Delikatna równowaga

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś swędzących, piekących lub łzawiących oczu, wiesz także, jak wrażliwe mogą być nasze oczy. Więc jeśli wybierzesz krem pod oczy, bardzo ważne jest, aby wybrać taki, który nie zawiera drażniących składników, takich jak alkohol lub sztuczne zapachy.

Jak nakładać krem pod oczy

Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy stosować krem pod oczy rano po toniku do twarzy, ale przed nałożeniem kremu na całą resztę twarzy.

Rozetrzyj krem pod oczy wzdłuż górnej części kości policzkowych i pozwól, aby okolice oczu pociągnęły krem w górę, aby wchłonął dokładnie tyle wilgoci, ile potrzebują.

Skórę wokół oczu można stymulować, aby dodatkowo rozpieszczać ten wrażliwy obszar. Po prostu delikatnie masuj krem, przesuwając palcem serdecznym wokół oczodołów (obszar kostny otaczający oko).

Zawsze pamiętaj, że w przypadku kremów do oczu mniej oznacza zwykle więcej. Nałożenie zbyt dużej ilości kremu na ten wrażliwy obszar może powodować obrzęk i podrażnienie. Im cieńszą warstwę kremu zastosujesz, tym lepiej.

Zawsze chroń przed promieniami UV

To, czy użyjesz kremu pod oczy, czy nie, zależy od Ciebie. W każdym razie zalecamy, abyś zawsze nosił okulary przeciwsłoneczne, czapkę lub makijaż ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś w bezpośrednim słońcu. W ten sposób chronisz twarz i skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV.

Rekomendacja produktów

W Ecco Verde mamy bardzo duży wybór kremów do oczu. Polecamy następujący krem pod oczy Pai Skincare, jeśli dopiero zaczynasz:

Pai Skincare Delikatny krem pod oczy Echium i Argan - ten ten krem pod oczy jest idealny dla lekko podrażnionych oczu i zawiera stearidon i kwas gamma linolenowy, aby łagodzić i wygładzać drobne zmarszczki. Ten bardzo lekki i szybko wchłaniający się krem doskonale nadaje się również do suchej skóry, a nawet egzemy, ponieważ zawiera wiele przeciwzapalnych i niedrażniących składników, które odżywiają skórę.