Karbonoir - od kokosa po węgiel aktywny

Karbonoir - od kokosa po węgiel aktywny

Niezależnie od tego, czy chodzi o technikę wentylacji, rolnictwo, uzdatnianie wody czy medycynę – węgiel aktywny od tysięcy lat jest stosowany z powodzeniem w wielu dziedzinach. Ponieważ porowaty węgiel ma szczególnie ważną właściwość: absorpcję. Ta szczególna cecha może być doskonale wykorzystana również w branży kosmetycznej – udowadnia to marka Karbonoir.

Węgiel aktywny absorbuje - w wielu różnych obszarach. Na przykład w medycynie od zawsze była stosowana bezpośrednio w przewodzie pokarmowym przy problemach trawiennych, ponieważ odtruwa i oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji. Kosmetyki wykorzystują również gąbczasty charakter tego czarnego składnika – ponieważ węgiel aktywny doskonale nadaje się również do czyszczenia ciała czy zębów. Zaskórniki, sebum, zanieczyszczenia środowiska, bakterie i wiele więcej, są delikatnie usuwane lub wiązane, a skóra i zęby są odpowiednio chronione.

Z czego składa się węgiel aktywowany?

Czarny proszek można uzyskać z różnych substancji roślinnych lub mineralnych - możliwe jest drewno, torf lub, jak w przypadku Karbonoir, orzechy kokosowe. Aby być bardziej precyzyjnym, aktywny węgiel kokosowy jest pozyskiwany ze skorupy orzecha kokosowego. W 100% naturalny i całkowicie bez dodatków i konserwantów, co czyni go idealnym składnikiem kosmetyków.

Black is beautiful

Dlatego marka Karbonoir wybrała ten wyjątkowy składnik, na co wskazuje już sama jej nazwa: »carbon«, angielskie słowo oznaczające węgiel aktywny i »noir«, francuskie słowo oznaczające czerń.

Kilka lat temu Karbonoir rozpoznał trend i wprowadził na rynek dwa produkty o głębokiej czerni – przebarwione zęby, przebarwienia, zaskórniki i trądzik pożegnalny:

Podobnie jak zapotrzebowanie na czarne produkty pielęgnacyjne, asortyment Karbonoir stale rośnie. Teraz w ofercie słoweńskiej marki znajdziesz więcej produktów z tym wyjątkowym składnikiem:

Anti Aging Serum
Przeciwdziała zmarszczkom i drobnym liniom oraz nadaje cerze świeży wygląd. Odżywia i nawilża skórę.

Czarna maska z węglem aktywnym
Reguluje wydzielanie się sebum, odżywia i rewitalizuje. Jednocześnie zapewnia łagodny peeling, który oczyszcza pory i zmniejsza błyszczenie skóry.

Pielęgnująca maść z węglem aktywnym
Odżywcza intensywna pielęgnacja dla młodych i starszych – chroni przed szkodliwymi wpływami środowiska, takimi jak zimno, wiatr i suche powietrze.

Pasta do zębów z węglem aktywnym
Wiąże bakterie i zanieczyszczenia. Pomaga zapobiegać odkładaniu się kamienia nazębnego i naturalnie wybiela zęby.

Tutaj znajdziesz wszystkie produkty marki Karbonoir!