Co pomaga przy atopowym zapaleniu skóry?

Osoby, które cierpią na atopowe zapalenie skóry, cierpią w dosłownym znaczeniu tego słowa. Swędzenie, ekstremalnie sucha skóra oraz psychiczny stres to czynniki, które obciążają cierpiących. Ponieważ prawdziwa pielęgnacja jest warta złota. Skóra nie powinna być w końcu podrażniona.

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła, niezaraźliwa choroba skóry, która występuje fazami. Niestety nie można jej wyleczyć, ale można ją leczyć. Ta choroba wymaga wiele własnej inicjatywy. Konsekwentna pielęgnacja ciała i unikanie tego wszystkiego, co skórę drażni to dobry początek. Ponadto należy unikać duchowych obciążeń lub ich szybkiego przetwarzania. Psychika ma duży wpływ na stan skóry.

Przy atopowym zapaleniu skóry naturalna bariera jest bardzo uszkodzona. Brakuje ważnych tłuszczów skóry, a nawilżenie nie może być magazynowane. Skóra traci zdolność, aby zapobiegać wnikaniu wirusów, bakterii, grzybów i chemicznych substancji.

W tedy pożądana jest delikatna pielęgnacja, która nie naraża niepotrzebnie skóry i nie zawiera szkodliwych substancji. Należy przestrzegać następujących punktów przy wyborze odpowiedniego produktu:

  • Produkty bez syntetycznych zapachów, barwników i konserwantów są lepsze, ponieważ mają mniejszy alergiczny potencjał.
  • To samo dotyczy paraben i olejków mineralnych. Składniki tego typu należy koniecznie unikać, aby nie narażać niepotrzebnie skóry.
  • Wskazówka produkt "dermatologicznie przetestowany" gwarantuje dobrą kompatybilność ze skórą.
  • Mniej znaczy więcej. Lepiej stosować mniej produktów, ale tych właściwych.
  • Bardzo ważna jest higiena. Produkty kosmetyczne należy po ich użyciu ponownie zamknąć. Ponadto należy je stosować tylko czystymi rękoma.
  • Nie tylko produkty pielęgnacyjne odgrywają ważną rolę. Również należy zwracać uwagę na wybór mydeł, żelów pod prysznic i szamponów oraz rezygnować z agresywnych produktów.
  • To samo odnosi się do proszków do prania, którymi są prane ubrania. Muszą nadawać się dla wrażliwej skóry i nie mogą być perfumowane.

Wskazówka: W zależności od pogody opłaca się, stosować różne produkty pielęgnacyjne. Przy ciepłej pogodzie najlepiej stosować lekkie produkty z dużą zawartością wody. Szybko się wchłaniają i chłodzą skórę. Przy zimnej pogodzie, może nawet w połączeniu z ogrzewaniem, skóra potrzebuje ciężej pielęgnacji z dużą zawartością tłuszczu. Takie kremy przyczyniają się, aby przywrócić ponownie odpowiednią zawartość tłuszczu- płynu skórze.