Farbowanie siwych włosów

Na co należy zwrócić uwagę podczas farbowania włosów?

W tym artykule chcemy zaprezentować, jak najlepiej stosować naturalne farby do włosów i jak reagują poszczególne farby na białych i siwych włosach. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zebraliśmy dla was kilka porad i wskazówek.

Po pierwsze, należy wiedzieć, że siwe i białe włosy są trudne do farbowania, ponieważ są depigmentowane (bez cienia koloru). Jeśli jednak wykorzystasz następujące wskazówki, możesz także przy siwych włosach uzyskać optymalny rezultat.

Wskazówki dla twojego kolejnego zamówienia:

Blond włosy: Aby białe włosy uzyskały blond kolor, stosuj producentów żółtych ziół jak kurkuma, rezeda i wiele innych (wskazówka: Nie zapominaj, że ciemne miejsca mimo farbowania naturalną farbą do włosów, pozostają ciemne). Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, stosuj mieszankę blond od razu po wymieszaniu, zakładając, że nie zawiera ona henny, marzanny barwierskiej lub innych roślinnych farb, które są farbowane czerwono lub różowo. W tym przypadku przeczytaj dołączony opis i składniki.

Czerwone włosy: Jeśli chcesz pokryć siwo- czerwone włosy stosuj hennę lub marzannę barwierską. Te dwa kolory nadają się najlepiej do tego, aby wyczarować piękny odcień czerwonego.

Brązowe włosy: Aby uzyskać pełny odcień brązu, jeśli masz bardzo jasne włosy, wykonaj aplikację dwa razy. Optymalne postępowanie w tej sytuacji: pozostaw w jeden dzień hennę do zadziałania na około dwie godziny, a na następny dzień nałóż razem hennę i indygo. Podwójne działanie nie szkodzi ani skórze głowy, ani włosom, może zatem bez problemu być nawet przeprowadzone w ten sam dzień. Jednak zaleca się farbowanie w ciągu dwóch dni. Twoja skóra uspokaja się w międzyczasie, a kolor może lepiej zostać utrwalony.

Tutaj kilka propozycji dla właściwego mieszania kolorów:

  • 50% indygo i 50% henny dla średniobrązowych po czerwonawy brąz
  • 70% indygo i 30% henny dla średnibrązowych po ciemnobrązowe włosy
  • 80% indygo i 20% henny dla ciemnobrązowych

Im więcej indygo tym ciemniejsze kolor i odwrotnie.

Czarny włos: Przy zastosowaniu czarnej farby do włosów wymaga się dużo cierpliwości i poświęcenia. Pierwsza próba nie zawsze się udaje. Dlatego należy nakładać tak długo farbę, aż uzyskasz pożądany efekt. Podobnie jak przy brązowych farbach, pozostaw hennę na dwie godziny do zadziałania, a indygo w kolejny dzień na 2-3 godziny. Przy jasnych i brązowych odcieniach czarny włos wydaje się bardzo łagodny, tak jakbyś nałożył tylko indygo na włosy.

Przygotowanie i zastosowanie

Do przygotowania stosuj najlepiej letnią wodę. Wymieszaj zioła i nałóż pastę natychmiast na nawilżone i czyste włosy (jest to szczególnie ważne przy lokach). Jeżeli chcesz wykorzystać tę klasyczną metodę, wymieszaj hennę z kwaśnym sokiem jak ocet lub sok cytrynowy i pozostaw to wszystko na 8 godzin. Indygo należy wymieszać letnią wodą oraz z proszkiem do pieczenia i pozostawić na 15 minut.

WAŻNE:

Wskazane jest, aby podczas przygotowywana i zastosowania farb i mieszanek ziołowych nie stasować tłustych substancji. Jest bardzo ważne, aby pokryć wszystkie miejsca na skórze głowy i przy nakładaniu nie ominąć żadnego obszaru. Przy myciu należy stosować łagodne produkty, aby po farbowaniu usunąć dokładnie wszystkie pozostałości.