Wskazówki pielęgnacyjne dla twardej skóry mężczyzn

Wcześniej mówiono, że prawdziwy mężczyzna do pielęgnacji potrzebuje tylko kawałek mydła. Cóż, te czasy już minęły. Dzisiaj coraz więcej mężczyzn przywiązuje uwagę do zadbanego i świeżego wyglądu. Aby to osiągnąć, mężczyzna potrzebuje czegoś więcej niż tylko mydła.

Nie, aby po tym wprowadzeniu, mężczyźni myśleli, że wystarczy użyć kosmetyków swojej partnerki. To niestety nie działa, ponieważ mężczyźni mają inną skórę, niż kobiety. Jest ona o jedną piątą grubsza, dlatego jest 
mniej wrażliwa na zmiany temperatury i reaguje inaczej na czynniki oraz ma bardziej zrównoważony poziom nawilżenia. Produkty pielęgnacyjne dla kobiet są w tej sytuacji zbyt tłuste. Mężczyzna nie potrzebuje całego arsenału produktów pielęgnacyjnych, aby uczynić coś dobrego dla swojej skóry.  Kilka produktów, które będą konsekwentnie stosowane, są w zupełności wystarczające.

Co potrzebuje mężczyzna:

Żel lub krem oczyszczający

Raz dziennie należy myć twarz łagodnym produktem oczyszczającym. Najlepiej, ab miał on neutralną wartość pH i aby nie wysuszał skóry. Dlatego żel pod prysznic absolutnie nie nadaje się do oczyszczania twarzy. Skóra staje się ekstremalnie sucha i dochodzi wtedy do podrażnień.

Krem nawilżający

Ponieważ skóra mężczyzn jest grubsza niż skóra kobiet i produkuje więcej talku, nie wymaga ona zasadniczo kremu nawilżającego. Zimą jednak zaleca się jego stosowanie, ponieważ chłód na wolnym powietrzu i suche powietrze w pomieszczeniach pochłania dużo nawilżenia.  Nadają się idealnie szybko wchłaniające, odświeżające kremy.

Peeling

Jeden raz w tygodniu można stosować peeling. Grube cząstki w peelingu zrównują górną warstwę skóry. To zapobiega zanieczyszczeniom skóry oraz wspiera jej regenerację. Ponadto struktura skóry staje się delikatniejsza.

Po goleniu

Pielęgnacja po goleniu to po prostu konieczność. Skóra jest ukojona, a podrażnienia są redukowane. Podstawą są łagodne, rewitalizujące i odświeżające produkty. Tu należy jednak wypróbować, co jest odpowiednie dla twojego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Ponieważ skóra mężczyzn jest grubsza, u mężczyzn pojawiają się zmarszczki później niż u kobiet. Niemniej jednak się pojawiają. Aby im zapobiegać, należy stosować produkty przeciwzmarszczkowe. Nie zapobiegają one całkowicie ich powstawaniu, ale mogą opóźniać proces starzenia.