Farfalla - od 30 lat ekspert zapachów

Dla szwajcarskiej firmy Farfalla,  pioniera w zakresie  biokosmetyków i zapachów , są produkty organiczne po prostu logiczne i to od 30 lat. Dodatkowo połączenie " kwiat" i "moc" jest integralną  częścią w historii firmy. To potwierdza czterech założycieli firmy Marianne i Jean-Claude Richard i Gian Furrer i Paweł Gisler, którzy, którzy znają się od lat młodości.: " od początku inspirowało nas szukanie  na harmonię między zdrowiem , duchem i naturalnym pięknem. Ludzie dookołoa kuli ziemskiej nauczli nas  jak rośliny i ich użycie może nas utrzymać w równowadze" W tym czasie była późniejsza firma tylko szeptem na wietrze. Może tak cichutko jak uderzenie skrzydełek motylka?, To jest możliwe, ponieważ włoska nazwa  motylka była  chrzestnym przy daniu imeinia firmie  i nikt o tym nie dyskutował , jak podkreślił to Jean -Claude , odpowiedzialny za zapachy w firmie, " nasza nazwa była od początku jasna". 

Wspaniałe zapachy olejków eterycznych  od Farfalla są również używane jako  substancje działające. To działanie poznali założyciele firmy już dość wcześnie. "Położną" przy porodzie firmy był właściwie piąty w grupie , który sprzedawał w latach 70 -tych olejki eteryczne  w Zurychu w Rosenhof. Wypełnione olejkami eterycznymi butelki gromadził pod łóżkiem w mieszakniu. Niebawem nie mógł spać. Dla osmologa Jean -Claude jest to oczywiste: "zapachy coś z Tobą robiły". Już pierwszy kontakt z tymi zapachami zafascynował czterech  przyjaciół "my wszyscy mieliśmy powinowactwo. Podczas spaceru z moim synem Malvin zbierałem piwone, bo tak bardzo  fascynował mnie ich zapach".

Zainspirowani ogromną mocą czystych olejków eterycznych i ich doskonałm efektem w kosmetykach oraz zapachem , zaczeli czeterje przyjaciele szukać. Na całym świecie poznali  ludzi  z różnych kultur i ich zrozumienie dla roślin i ich  prawidłowego użycia dla stabilizacji  ciała i ducha. "Przy tym natknęły się nasze ciekawskie nosy na  naturalne zapachy i metody terapii aromatycznej i tak zbliżaliśmy się z kosmetykami naturalnymi  jako nośnikami olejków eterycznych, " opowiada Marianne Richard  " Ja pamiętam  jak mój tata stał w kuchni   i mieszał mikserem krem" dodaje Marianne Richard , odpowiedzialna w międzyczasdie za marketing firmy.

"To była era, zanim powstała scena organiczna , czasy przed poznaniem  internetu. Dla nas było wspaniałą koniecznością być zależnym podczas podróży  od znalezienia rolników roślin , którzy jednolitość natury i starych tradycji jednoczyli w harmonii poprzez uprawy roślin pachnących , ich zbieranie i destylację", opowiada Gian Furrer , który dzisiaj jest prezesem  firmy Farfalla." W tym czasie nauczyliśmy się nie tylko różnych możliwości użycia  fantastycznych roślin  leczniczych dla ciała i psychiki , ale również poznaliśmy  ich naturę od ludzi , niektórzy byli prawdziwymi zaklinaczami roślin  i stali sią w ciągu lat naszymi najlepszymi przyjaciółmi".

Wyposażeni  w bogatą wiedzę etnobotaniczną , zdecydowali się czterej przyjaciele założyć firmę w roku 1985  w Zurychu pod nazwą "Farfalla". Bardzo szybko rozwinęła się młoda firma, jako  ważny dostawca  produktów biologicznych o najwyższej jakości . Pozycja, która została do dnia dzisiejszego zachowana w odniesieniu do  naturalności składników  i przejrzystości  odnośnie ich pochodzenia . Firma pobiera surowe produkty  do dnia dzisiejszego  od rolników  , którzy posiadają dwie rzeczy: zamilowanie do upraw organicznych  lub zbiorów dzikich i socjalne zaangażowanie.

Głównym wyzwaniem, jakie stawiają różne potrzeby ludzkiej skóry i jednocześnie czystość  naturalnych - roślinnych i możliwie organicznie - zrównoważonych składników  jest własny rozwój  w miejscach produkcji w Schwajcarii , który dotychczas został z brawurą spełniony.