Naturalny środek antycellulitowy

Naturalny środek antycellulitowy

Wiele kobiet walczy z tym problemem: Cellulit/ pomarańczowa skórka. Skóra jest pofałdowana i ma wgniecenia. Aby mieć cellulit pod kontrolą, wymaga to dużej dyscypliny i wytrwałości.

Cellulit tworzy się przede wszystkim na udach, pośladkach i ramionach. Jak silny jest cellulit zależy od kilku czynników. Prawdziwy powód, dlaczego kobiety mają cellulit tkwi w tkance łącznej, która jest usytuowana równolegle. U mężczyzn tkanka łączna ma siatkową strukturę, dlatego jest ona stabilniejsza. To wyjaśnia nam, dlaczego mężczyźni rzadziej zmagają się rzadziej z pomarańczową skórką.

Ponadto kobiety mają dwa razy więcej komórek tłuszczowych. Mogą się one napełniać i być wyciskane przez słabą tkankę łączną, przez co wgniecenia są bardziej widoczniejsze.

Również złe odżywianie i mało ruchu wpływa niekorzystnie na cellulit. Czasami jednak powodem występowania cellulitu są po prostu predyspozycje.

Jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Istnieją środki i sposoby, aby przeciwdziałania występowaniu cellulitu lub pozwolić zniknąć temu, który się już pojawił. Tutaj możemy rozróżnić dwie kategorie: albo aktywnie będziemy działać na już dotknięte miejsca, lub będziemy próbowali zapobiegać.

Masaż: porządny masaż na dotknięte miejsca na skórze wspiera ukrwienie tkanki łącznej oraz pobudza metabolizm, przez co redukue się cellulit.

Kremy: Oczywiście istnieją również w kosmetyce naturalnej kremy antycellulitowe. Rozwijają one swoje działanie najlepiej w połączeniu z  innymi środkami.

Zmienny wody pod prysznicem: Raz zimna, raz gorąca. Gdy podczas kąpieli pod prysznicem zmienia się często temperaturę wody z ciepłej na zimną lub odwrotnie pobudza to krążenie. W ten sposób zmniejsza się lub zapobiega gromadzenie wody, Zawsze zakończyć zimną wodą.

Również drenaż limfatyczny może pomóc zwalczyć pomarańczową skórkę. Czasami zatkany układ limfatyczny jest powodem tego problemu.

Fusy z kawy: Pijesz chętnie kawę? Bardzo dobrze. To możesz wykorzystać użyte fusy z kawy do zwalczania cellulitu. Wmasuj fusy kawy po kąpieli pod prysznicem na przynajmniej 10 minut na dotknięte miejsca. Następnie zmyj je wodą.

Ziemniaki: Również bulwy, pokrojone w cienkie plasterki mogą pomóc zwalczyć pomarańczową skórkę. Połóż plastry ziemniaków i umocnij je chusteczką bawełnianą, Pozostawić przynajmniej na 15 minut. To pobudza metabolizm.

Pietruszka: Posiekaj jedną łyżkę pietruszki i zalej ją wrzącą wodą i pozostaw na 5 minut do naciągnięcia. Pij ten wywar dziennie, jednak nie dłużej niż dwa tygodnie. Pietruszka może pomóc, uwolnić ciało od zasobów wody.

Zapobieganie:

Woda: Podstawowym założeniem dla jędrnej skóry jest spożycie wystarczającej ilości płynów. Chcesz zatem wypowiedzieć walkę pomarańczowej skórce, pij przynajmniej 2-3 litry płynów na dzie. Najlepsza jest woda i niesłodzona herbata. Cukier ma negatywne działanie.

Dieta: Jesz mało cukru, soli, tłuszczów i spożywaj rzadko alkohol. Wszystkie te rzeczy wspierają odkładanie tłuszczu i wody w skórze, a

tym samym cellulit. Alkaiczna dieta z wieloma owocami, warzywami, rybą i produktami pełnoziarnistymi jest najlepsza. Ponadto należy zaopatrzyć ciało w witaminę C i potas, aby zwalczać cellulit.

Sport: Ruch i cellulit się nie lubią. Najlepszy jest zarówno trening wysiłkowy, jak również wytrzymałościowy. Pływanie, bieganie, jazda na rowerze wzmacniają mięśnie, najczęściej dotkniętych miejsc na ciele. Połączony z ogólnym treningiem siłowym tworzy wspaniałe założenia, aby pomarańczowa skórka zniknęła lub w ogóle się nie pojawiła.

Najbardziej efektywne jest łączenie różnych środków ze sobą. W ten sposób można zwalczać pomarańczową skórkę w różny sposób. To zwiększa skuteczność.