Ochrona przed słońcem i pielągnacja włosów

Większość z nas cieszy się nadejściem lata "Nareszcie ciepło, nareszcie świeci słońce!", słyzsymy. Ochrona skóry jest dzisiaj oczywistością . Ale co jest z włosami? Nie potrzebują one specjalnej ochrony?

Wyblakłe kolory, szorstkie struktury i rozszczepione koniuszki! Włosy są wystawione bezlitośnie słońcu.Ale one są także bardzo wrażlwe, tak samo jak skóra!Praktycznie nie są chronione. Aby to zmienić podążaj za naszymi poradami i wskazówkami odnośne " włosów i słońca":

Większość ludzi nie wie, co dzieje się z włosami, kiedy są nadmiernie eksponowane na słońcu . To wiąże się z tym, że uszkodzone włosy nie bolą.

Za dużo słońca niszczy warstwę kreatyny włosów, następnie zostaje uszkodzona warstwa pigmentu i włosy stają się wyblakłe. Poza tym wykazują uszkodzone włosy chropowatą warstwę naskórka. To prowadzi dalej do wysuszania i łatwego pękania włosa. Koniuszki włosów zamieniaką się w słomę. Obecnie jest dostępna cała grupa produktów , które temu przeciwdziałają. One zaczyna się z produktami ochrony przeciw UV promieniowaniu podczas pobytu na słońcu i sięga do produktów po pobycie na słońcu.

Najważniejsza jest ochrona przeciw słońcu w południe tzn. między 11.00 a 15.00 godziną : Najlepsza ochrona włosów jest też bardzo banalna: po prostu chustka. Ona czyni prawdziwe cuda! Nie jest istotne czy to jest chustka, czy kapelusik . Prawidłowe pokrycie głowy chroni przed wysychaniem , przed działaniem promieni słonecznych i przed oparzeniami włsów.

Stykają się włosy z wodą słoną lub chlorowaną , konieczne jest spłukanie wodą czystą . Sól odciąga włosom wilgoć i tłuszcz. Wysycha ona na włosach pojawiają się kryształy , które działają jak maluteńkie punkty zapalne . UV promieniowanie i działanie gorąca zostają wzmocnione. Łamliwe i suche włosy oraz podrażniona skóra głowy są tego następstwem. Również pozostałości chloru nie są dobre dla głowy i włosów i je podrażniają.

Myjesz włosy zimną wodą, utrzymują one ich połysk i są bardziej odporne. Bardzo korzystne są delikatne szampony po przebywanu na słońcu . One wymywają chlor i sól i przywracają włosom wilgoć.

Po umyciu włosów, susz je na powietrzu . To jest najdelikatniejsza forma , ponieważ gorąco suszarki do włosów je jeszcze bardziej niszczy.

Raz w tygodniu konieczna jest odżywka do włosów dla dodatkowej pielęgnacji.

Również z prawidłowym odżywianiem można zrobić coś dobrego dla włosów. One potrzebują wit. C, E i betakarotyn. To są przeciwutleniacze , unieszkodliwiające wolne rodniki , powstające pod wpływem promieni słonecznych. Regularne spożyaniu brokuły, szpinaku , moreli, jagód i winogron jest dobrym początkiem.

Czasami nie można zrezygnować z wizyty u fryzjera. Przy rozdwojonych koniuszkach najlepiej obciąć 1 cm włosów . Inaczej jest niebezpiecznym , że to sią rozprzestrzeni.

Prawdziwym sekretem jest olej kokosowy. Natywny, nieprzetworzony olej posiada najwartościowsze składniki o regulującym i pielęgnującym działaniu , które robią tylko to co najlepsze dla włosów, przywracają lśniący połysk, świeżość i dają ich objętość oraz reparują szkody.
Prawidłowe stosowanie: umyj włosy łagodnym szamponem. Dokładnie spłukać czystą wodą, wysuszyć dokładnie i przeczesać. Porcję oleju kokosowego o wielkości orzecha laskowego ( zależne od długości włosów może być więcej) nanieść na włosy i skórę głowy i wmasować. Pozostawić na 30 minut do zadziałania lub przez noc ( w tym celu owinąć głowę ręcznikiem). Następnie umyć. Gotowe.