Ochrona przed słońcem i pielągnacja włosów

wtorek, 30 czerwca 2015

Ochrona przed słońcem i pielągnacja włosów

Większość z nas cieszy się nadejściem lata "Nareszcie ciepło,  nareszcie świeci słońce!", słyzsymy. Ochrona skóry jest dzisiaj  oczywistością . Ale co jest z włosami? Nie potrzebują one specjalnej ochrony?

Wyblakłe kolory,  szorstkie struktury i rozszczepione koniuszki! Włosy są wystawione  bezlitośnie słońcu.Ale one są także bardzo wrażlwe, tak samo jak skóra!Praktycznie nie są  chronione. Aby to zmienić podążaj za naszymi poradami  i wskazówkami  odnośne " włosów i słońca":

Większość ludzi nie wie, co dzieje się z włosami, kiedy  są nadmiernie eksponowane na słońcu . To wiąże się z tym, że uszkodzone włosy nie bolą.

Za dużo słońca niszczy warstwę kreatyny włosów, następnie zostaje uszkodzona warstwa pigmentu  i włosy stają się wyblakłe. Poza tym wykazują uszkodzone włosy chropowatą warstwę naskórka. To prowadzi dalej do  wysuszania i łatwego pękania włosa. Koniuszki włosów zamieniaką się w słomę. Obecnie jest dostępna cała grupa produktów  , które temu przeciwdziałają. One zaczyna się z produktami  ochrony przeciw UV promieniowaniu  podczas pobytu na słońcu i sięga do produktów  po pobycie na słońcu.

Najważniejsza jest ochrona przeciw słońcu w południe  tzn. między 11.00 a 15.00 godziną : Najlepsza ochrona włosów jest też bardzo banalna: po prostu chustka. Ona czyni prawdziwe cuda! Nie jest istotne czy to jest chustka, czy kapelusik  . Prawidłowe pokrycie głowy  chroni przed wysychaniem , przed działaniem promieni słonecznych i przed oparzeniami włsów.

Stykają się włosy z wodą słoną lub chlorowaną , konieczne jest spłukanie wodą czystą . Sól odciąga włosom wilgoć i tłuszcz. Wysycha ona na włosach pojawiają się kryształy , które działają jak maluteńkie punkty zapalne . UV promieniowanie i  działanie gorąca zostają wzmocnione. Łamliwe i suche włosy  oraz podrażniona skóra głowy są tego następstwem. Również pozostałości chloru  nie są dobre dla głowy i włosów  i je podrażniają. 

Myjesz włosy zimną wodą, utrzymują one ich połysk i są bardziej odporne. Bardzo korzystne są delikatne szampony po przebywanu na słońcu . One wymywają chlor i sól  i przywracają włosom wilgoć.

Po umyciu włosów, susz je na powietrzu . To jest najdelikatniejsza forma  , ponieważ gorąco suszarki do włosów  je jeszcze bardziej niszczy. 

Raz w tygodniu konieczna jest  odżywka do włosów  dla dodatkowej pielęgnacji.

Również z prawidłowym odżywianiem można zrobić coś dobrego dla włosów. One potrzebują wit. C, E i betakarotyn. To są przeciwutleniacze , unieszkodliwiające wolne rodniki , powstające pod wpływem promieni słonecznych. Regularne spożyaniu brokuły, szpinaku , moreli, jagód i winogron  jest dobrym początkiem.

Czasami nie można zrezygnować z wizyty u fryzjera. Przy rozdwojonych koniuszkach najlepiej obciąć 1 cm włosów . Inaczej jest niebezpiecznym , że to sią rozprzestrzeni. 

Prawdziwym sekretem jest  olej kokosowy. Natywny, nieprzetworzony olej  posiada najwartościowsze składniki  o regulującym i pielęgnującym działaniu , które  robią tylko to co najlepsze dla włosów, przywracają lśniący połysk , świeżość i dają ich objętość oraz reparują szkody.
Prawidłowe stosowanie: umyj włosy łagodnym szamponem. Dokładnie spłukać czystą wodą, wysuszyć dokładnie i przeczesać.  Porcję oleju kokosowego  o wielkości orzecha laskowego ( zależne od długości włosów  może być więcej) nanieść na włosy i skórę głowy  i wmasować. Pozostawić na 30 minut do zadziałania lub przez noc  ( w tym celu owinąć głowę ręcznikiem) . Następnie umyć. Gotowe.