Pielęgnacja i ochrona przeciwsłoneczna: zrób coś dobrego dla skóry

Pielęgnacja i ochrona przeciwsłoneczna: zrób coś dobrego dla skóry

Znowu nadeszło lato i słońce pełną parą. Zapewnia nie tylko wysoką temperaturę, ale również dobrze odżywia naszą skórę.

Podczas wszystkich aktywności na świeżym powietrzu, takich jak jak turystyka, ogrodnictwo lub sport, ryzyko poparzenia słonecznego w lecie jest szczególnie wysokie. Właśnie dlatego odpowiedni filtr przeciwsłoneczny jest ważny. Powinien on zostać wybrany na początku sezonu. Z reguły im wyższy SPF, tym lepiej.

Najlepiej nanosić krem przeciwsłoneczny przed wyjściem z domu. Do twarzy polecamy specjalnie opracowany żel do opalania z Eco Cosmetics z SPF 30 lub krem do twarzy LSF 30 firmy Biosolis .

Wodoodporne filtry przeciwsłoneczne nadają się dla wszystkich fanów sportu. Również takich produktów mamy duży wybór. Na przykład krem przeciwsłoneczny Anthyllis o silnym SPF 50 lub Sun Stick z EQ Evoa (który jest również doskonały do ​​uprawiania sportów zimowych, chroni skórę szlachetnymi olejkami).

Oczywiście znajdziesz także klasyczną ochronę przeciwsłoneczną dla ciała w Ecco Verde. Tutaj możesz wybrać spośród ponad 120 różnych produktów. Znajdziesz coś na każdą okazję, do każdego typu skóry....

To, o czym często zapomina się w pielęgnacji przeciwsłonecznej, to usta. One również potrzebują odpowiedniej ochrony. Tutaj polecamy organiczny balsam do ust z firmy Hurraw z SPF 15 i cennymi olejkami organicznymi.

Skóra dzieci jest szczególnie podatna na słońce, ponieważ nie rozwinęła w pełni swojej naturalnej ochrony. Bardzo ważne jest, aby wybrać wysoki współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Dwa produkty, które możemy polecić to Biosolis Kids Sun Milk i Eco Cosmetics Baby & Kids Sun Cream.

Na koniec porozmawiajmy o tym, co mamy na głowie: nasze włosy. Najlepszą ochroną przed nadmiernym słońcem jest nadal nakrycie głowy. To najlepszy sposób, aby zapobiec suchym włosom i rozdwajaniu się końcówek. Jeśli jednak nie jest odpowiednią opcją dla Ciebie, powinieneś przynajmniej chronić włosy za pomocą olejku do włosów. Nasza oferta olejków słonecznych obejmuje również kilka specjalnych kosmetyków do włosów.

Zawsze powtarzaj kremowanie

Skóra jest największym organem ciała i nigdy nie zapomina. Wszystko, co kiedykolwiek "dla niej" zrobiliśmy, zostało uratowane. Każde poparzenia słoneczna jest karane - w miarę starzenia się - w postaci plam starczych, zmarszczek lub zmian pigmentacyjnych. Ponadto ryzyko zachorowania na raka skóry wzrasta wraz z poparzeniem słonecznym. Nigdy nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej i chroń swoje dzieci. Niestety często zapomina się: nawet najwyższy SPF nie działa wiecznie. Dlatego powinniśmy kremować się regularnie podczas długiego dnia na słońcu. Po każdej wycieczce na basen jest to absolutnie konieczne.

Po opalaniu - pielęgnacja

Słońce jest naprężeniem na skórze, wysusza, nawet jeśli chronimy ją przed szkodliwym promieniowaniem UV. Aby zapobiec marszczeniu się skóry i przywrócić skórze odpowiednią kondycję, dobrym pomysłem jest intensywne nawilżanie wieczorem. Absolutnym klasykiem jest Aloe Vera, który łagodzi i nawilża skórę swoimi aktywnymi składnikami. Ale dziś istnieje również wiele produktów, które zostały specjalnie opracowane do pielęgnacji po opalaniu.

Baw się na świeżym powietrzu i ciesz się przepięknym, wolnym od oparzeń latem.