Pomocy , moje włosy wypadają!

Pomocy , moje włosy wypadają!

Zdrowe, pełne włosy - która kobieta nie marzy o nich. Zdrowe, piękne włosy są symbolem młodości  i siły, są od razu widoczne i atrakcyjne.

O wypadaniu włosów, mówimy, jeśli więcej niż 100 włosów opuściło skórę głowy i pozostało w ręczniku lub szczotce - przy długich włosach może to wywołać płacz szybciej niż przy włosach krótkich. Bardzo konkretnym wskaźnikiem na wypadanie włosów jest powstawanie zakola, bardzo szybko się rozprzestrzeniającego , przerzedzanie włosów szczególnie na przedziałku  lub tyle głowy. Im mniej włosów ma " kobieta", im cieńszymi są one, tym bardziej będzie "płakała" przy utracie każdego, pojedyńczego włosa. Rozpacz ją ogarnia! 

Czasem pojawiają się całkowite łyse miejsca na głowie , nawet u bardzo młodych kobiet. Tutaj jest najczęstszą przyczyną nadmierne użycie włosów ( sztuczne podłużanie, farbowanie ,wygładzanie, suszenie suszarką itd..). Szansa, że włosy "odżyją" jeśli poddamy je czasowej "abstynencji" jest bardzo duża. I do momentu ponownego wzrostu nowych włosów  powinno się nosić włosy powiązane lub pokryte chustką...

Co robić przy wypadaniu włosów?
Pomoc od wewnątrz: witamina H (B7, biotyna), zwana także "witaminą włosów" , ma pobudzić produkcję keratyny - substancji budowlanej włosów. W najlepszym przypadku zostaje zahamowane wypadanie i jakość włosów ulega poprawie . W najgorszym przypadku nic to nie pomoże, działanie uboczne lub przedawkowanie preparatu nie jest znane. Witaminę H można kupować jako suplement diety.

Pomocy z zewnątrz: produkty do pielęgnacji skóry  na podstawie zasadowej i prepraty stymulujące porost włosów.  Dostępnymi na rynku są wody do włosów, szampony, rozpylacze i kuracje, które obiecują pozytywne rezultaty. Jedno mają wspólnie: one odkwaszają i uwalniają od szlaki korzonki włosów , remineralizują  i zapewniają korzonkom świeże odżywki. One są dostępne w bardzo różnych stężeniach  i wspierają procesy poprzez zawarte substancje  działające celowo na podstawę korzonków włosów. Wmasowanie lub dodatkowe działanie ciepła podczas kuracji wspiera pozytywny efekt działania.W międzyczasie wprowadzono na rynek specjalne szampony , zawierające kofeinę. Według wielu doświadczeń mają one spowolnić wypadanie włosów.

Pomoc od profesjonalisty:  uzupełnienie włosów.  Zanim peruka pozostanie jedyną alternatywą ( co absolutnie nie jest do zaakceptowania przy uprawianiu sportu, korzystaniu z sauny lub pływaniu) , proponują salony fryzjerskie uzupełnianie włosów poprzez prawdziwe włosy. W tej metodzie zostają własne włosy wypełnione dodatkowymi , odpowiednimi w strukturze, wyglądzie i kolorze własnym włosom. W ten sposób można poprawić wygląd własnych włosów i z przerzedzonej fryzury wyczarować pełne, i piękne włosy. To jest możliwe takżewe włosach siwych, ale niestety jest stosunkowo drogie....

Pomoc poprzez zabieg chirurgiczny jako transplantacja : w tej metodzie zostają przeszczepione własne, zdrowe korzonki na łyse miejsca . Nie obawiaj się, że w innym miejscu pojawi się łysina: to jest zaskakującym jak niewiele własnych włosów jest do tego koniecznych. Zależnie od metody  i długości włosów  koniecznych jest parę sesji  i naturalnie trzeba się liczyć z wysokimi kosztami.

Leki domowe: zioła  jak skrzypu, pokrzywy , brzozy czy chmielu - jako herbaty - powinny pomagać w regeneracji włosów. Również wyciągi z kozieradki , masaże skóry głowy przy pomocy mieszanki soku cytrynowego i oleju oliwki, mycie piwem , wcieranie oleju rycynowego  lub żelu aloesu...Do dyspozycji jest niezliczona ilość - czy one naprawdę pomagają można samemu wypróbować..