Cenne wskazówki dotyczące golenia na mokro

Golenie na mokro to klasyczna metoda usuwania włosów. Prosta, nieskomplikowana i dlatego bardzo popularna. Tutaj poznasz kilka wskazówek, aby wszystko poszło gładko.

Ta łatwa metoda golenia niestety musi być prawie codziennie powtarzana. Za to bez bólu, szybko i bez żadnego wysiłku.

Tutaj odkryjesz nasze wskazówki dla idealnie zadbanej i ogolonej skóry.

  • Ważne jest odpowiednie przygotowanie. Przed przystąpieniem do golenia należy dobrze oczyścić skórę z brudu i tłuszczu, za pomocą łagodnego żeli do mycia. W ten sposób włosy są nawilżone, przez co stają się miękkie i łatwiej dają się usunąć.
  • Krem do golenia to konieczność. Ma to kilka ważnych powodów: Po pierwsze mają one wpływ na nawilżenie. Pozostaw produkt na krótko do wchłonięcia. Woda wprawdzie nawilża włos, ale również bardzo szybko odparowuje. Na rynku istnieje wiele produktów, które dostarczają i utrzymują nawilżenie. Istotne jest, aby wybrać żel lub krem do golenia, który nie zatyka porów skóry. Zwiększa on poślizg maszynki, dzięki czemu golenie jest bezpieczne i bez podrażnień. W Ecco Verde możesz odkryć szeroki asortyment produktów, które będą dla Ciebie wsparciem przy codziennym goleniu skóry.
  • Pamiętaj, by często wymieniać ostrza w maszynce. Tępe maszynki nie dają dobrego rezultatu i mogą także powodować podrażnienia skóry.
  • Jak się golić, z włosem, czy pod włos? Na to pytanie nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Obie te możliwości mają swoje zalety i wady. Gdy golisz się w kierunku wzrostu włosów, chronisz skórę, jednak odrost jest bardzo szybko i wyraźnie widoczny. Jeśli jednak preferujesz depilację w przeciwnym kierunku (od kostek po kolana), docierasz bliżej korzeń włosa, włos odrasta trochę wolniej, a skóra jest gładsza. Jednak jest ona bardziej obciążona. W przypadku depilacji okolic bikini trudno określić kierunek golenia. Dlatego najlepiej prowadzić maszynkę kilkakrotnie w pionowym i poziomym kierunku. Należy jednak pamiętać: im częściej golisz te same miejsca, tym bardziej podrażniona jest skóra.
  • Na co należy zwrócić uwagę po goleniu? Usuń wszelkie pozostałości. Najlepiej ogolone miejsca opłukać czystą, zimną wodą. Następnie wytrzyj na sucho i pamiętaj o zastosowaniu kremu. To koi skórę i zapobiega podrażnieniom.