Oczyszczanie twarzy: czy popełniasz te błędy?

Oczyszczanie twarzy: czy popełniasz te błędy?

Prawdopodobnie nigdy nie myliśmy właściwie naszej twarzy, szybko ją spłukiwaliśmy pod prysznicem lub kładliśmy się spać z makijażem - choć znamy zalety właściwego czyszczenia.

Ale jeśli poświęcisz czas na prawidłowe oczyszczenie twarzy, powstaje pytanie: czy to prawda? Oto pięć najczęstszych błędów oczyszczania twarzy.

Szybko jest źle

Ponadto, jeśli jesteś zmęczony po ciężkim dniu, nie powinieneś pomijać oczyszczania. Nie należy natychmiast poddawać się chęci, aby wskoczyć do łóżka i nie zadbać o odpowiednie oczyszczenie twarzy. Twoja skóra podziękuje Ci za to później.

Dlaczego nie masujesz twarzy przez kilka sekund podczas czyszczenia? Pomaga to zmniejszyć stres dnia i lepiej spać.

Woda jest za gorąca

Jeśli myjemy twarz gorącą wodą, naczynia włosowate skóry mogą ulec uszkodzeniu, a naturalne oleje zostaną zmyte, przez co nasza skóra będzie podatna na zaczerwienienie i suchość.

Najlepszy sposób na używanie letniej wody. Możesz także zwilżyć szmatkę, wykręcić ją i delikatnie nacisnąć na twarz przez kilka sekund. Pomaga to w rozpuszczaniu makijażu i brudu przed całkowitym usunięciem go za pomocą środka czyszczącego.

Nie masz odpowiedniego środka czyszczącego

Każda osoba jest inna, podobnie jak skóra. Agresywne składniki, jak w wielu środkach czyszczących, mogą być odpowiedzialne za cały szereg problemów skórnych.

„Czyste” odczucie po czyszczeniu jest oznaką, że oleje ochronne skóry zostały zmyte przez siarczony lub wysuszający alkohol.

W tym przypadku ważne i właściwe jest przejście na łagodniejszy środek do mycia twarzy.

Agresywne peelingi

Peelingi są dobre dla skóry - jeśli nie są wykonywane zbyt często lub zbyt agresywnie. Moga powodować one podrażnienie lub uszkodzenie skóry. Dlatego należy unikać produktów 2 w 1 ze zintegrowanym efektem peelingu do codziennego oczyszczania.

Raz lub dwa razy w tygodniu złuszczanie jest dobre dla skóry, ale nie częściej.

Zbyt wiele produktów

Czy myślisz o podwójnym oczyszczaniu? Nie jest to dobry pomysł. Nie ulegaj pokusie używania zbyt wielu produktów do oczyszczania twarzy.

Konwencjonalne środki czyszczące i do demakijażu często zawierają siarczany, alkohole i syntetyczne zapachy, które podrażniają skórę i wywołują ekscytujące uczucie - wtedy łagodny środek czyszczący już nie pomoże.

Najlepiej jest użyć mniejszej ilości zwykłego środka do mycia twarzy na drugie czyszczenie. Możesz również użyć oleju kokosowego, aby usunąć makijaż oczu przed oczyszczeniem.

Kliknij tutaj, aby poznać nasze produkty do oczyszczania twarzy.