Right to the Roots - wywiad z farmaceutą Alexandrem Ehrmannem z Saint Charles Cosmetics

Right to the Roots - wywiad z farmaceutą Alexandrem Ehrmannem z Saint Charles Cosmetics

Scena kosmetyków naturalnych rozwija się i oferuje coraz wyższej jakości produkty dla skóry i włosów. Saint Charles Apotheke od dziesięcioleci rozwija szeroką gamę domowych specjałów. Opierają się one na wykorzystaniu naturalnych składników o najwyższej jakości biologicznej i były dostępne do czerwca 2008 r. tylko w Saint Charles Apotheke.

Przeprowadzilismy wywiad z farmaceutą Mag. Pharm. Alexander Ehrmann, który rozpoczął ponad dziesięć lat temu od linii Saint Charles Cosmetics, aby opracować własną linię kosmetyków naturalnych, co jest całkowicie zgodne z mottem Saint Charles „Right to the Roots”.

Panie Ehrmann, w jaki sposób jako farmaceuta wpadł Pan na pomysł stworzenia własnej linii kosmetyków naturalnych?

Używanie naturalnej tożsamości do pielęgnacji twarzy i ciała wydawało mi się od samego początku znaczące. W naszych produktach skuteczność jest na pierwszym planie, podobnie jak leki, nasze kosmetyki pomagają w problemach (skórnych).

To ciekawe podejście. Jak możemy to sobie szczegółowo wyobrazić?

Przy tworzeniu receptur ja, farmaceuta, kontynuuję swoją pasję do opracowywania naturalnie skutecznych kosmetyków. Produkty takie jak mydło Saint Charles, balsam SOS, dezodorant w kremie i balsam do rąk zostały opracowane specjalnie z myślą o dedykowanych wskazaniach.

Jak przekonujesz klientów kosmetyków naturalnych?

Odpowiedź jest dość łatwa: kosmetyki naturalne zawierają naturalne substancje, dzięki czemu są lepiej wchłaniane przez skórę. Wysokiej jakości produkty ekologiczne zawierają również wyłącznie czyste składniki organiczne, które sprawiają, że skóra naturalnie promieniuje.

Farmaceuci nadal mają dość zakurzony obraz. Czym osobiście różnisz się od tego obrazu?

Obecna jest także tradycja apteczna św. Karola i starożytna wiedza. Łączymy tę wiedzę z ziołami rosnącymi w naszych nosach. Nasze motto brzmi: „Zioła, które znajdziemy na wyciągnięcie ręki, możemy przetworzyć na środki zaradcze, pozwolić im pracować w kosmetykach lub je zjeść.” Łączymy to wszystko z nowoczesną wiedzą: Right to the Roots.