Zdrowa skóra nawet w najtrudniejszą zimę

Zdrowa skóra nawet w najtrudniejszą zimę

Czy wiesz, że gdy temperatura spada, z każdym ujemnym stopniem Celsjusza nasza skóra wytwarza ok. 10% mniej sebum? Zimą, kiedy temperatury zwykle spadają znacznie poniżej zera, każdy z typów skóry w naturalny sposób staje się bardziej suchy, ponieważ wilgotność powietrza jest ogólnie znacznie niższa niż w lecie.

Ale to nie jedyny atak na naszą skórę. Grzejniki jeszcze bardziej osuszają powietrze w źle wentylowanych pomieszczeniach, a do tego wszystkiego dochodzą jeszcze efekty odświętnej diety. Bardzo często zdarza się, że skóra jest napięta, podrażniona i wymaga szczególnej pielęgnacji.

Oto kilka delikatnych sposobów skutecznego przeciwdziałania trudom zimy i zapewnienia zdrowszej skóry następnej wiosny - bez względu na rodzaj skóry.

Peeling, bez podrażnienia skóry

Jeśli zauważysz łuszczące się obszary na skórze w zimie, nie jesteś sam. Wiele osób cierpi na to w zimnych miesiącach. Koniecznosć zastosowania peelingu może być niepokojąca, ale nie ma powodu do obaw, ponieważ na rynku są dostepne różne typy peelingów. Delikatny peeling z krągłymi ziarenkami usuwa martwe płatki skóry. Oznacza to, że krem pielęgnacyjny i olejek mogą lepiej i głębiej wnikać w skórę, co zapewnia optymalny efekt.

Kropla olejku

Zimą dobrym pomysłem jest włączenie do rutyny olejku do pielęgnacji twarzy, aby zatrzymać wilgoć w skórze i chronić ją przed suchym powietrzem. Po prostu delikatnie wmasuj 2-3 krople wybranego olejku w czystą, lekko wilgotną skórę. Olejek do twarzy jako dodatek do kremu może zdziałać cuda.

Odżywiaj suchą skórę

Popękana skóra ust lub dłoni jest często spotykanym widokiem zimą. Aby się zregenerować, sucha skóra potrzebuje wilgoci przez cały dzień. Podczas gdy odpowiednie produkty pielęgnacyjne zapewniają skórze nawilżenie z zewnątrz, musimy ją również dostarczać od wewnątrz. Pamiętaj, aby pić wystarczająco dużo zimą. Woda, zielona herbata lub soki owocowe bez dodatku cukru są dobrym wybore,. Unikaj alkoholu i kawy, ponieważ mają działanie odwadniające.

Niektóre produkty pomagają utrzymać równowagę skóry. Dotyczy to wszystkich pokarmów, które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, tj. orzechy, nasiona, łosoś i inne. Ważna jest również dostarczanie ciału witaminy A. Występuje ona głównie w kolorowych owocach i warzywach.

Skróć czas prysznica

Jakkolwiek przyjemnie jest śpiewać pod prysznicem i nie spieszyć się, gorąca woda szybko pozbawia naszą skórę cennego nawilż4enia. Woda paruje na skórze i zabiera znyt dużo naturalnego sebum, które sprawia, że skóra jest elastyczna. Zamiast długiej kąpieli w bardzo ciepłej wodzie, lepiej brać prysznic maksymalnie przez 15 minut i tylko letnią wodą.

Pamiętaj również, aby używać tylko delikatnego mydła, żelu pod prysznic i innych produktów. W zimie i tak skóra jest już zestresowana, więc nie musimy jej dodatkowo podrażniać agresywnymi środkami myjącymi. Produkty bez alkoholu lub substancji zapachowych są najlepsze, ale zawierają substancje do pielęgnacji skóry.

Natychmiast po kąpieli dobrze jest nałożyć krem na bazie oleju, aby skóra nie wyschła. Produkty z olejem awokado i / lub masłem shea są do tego idealne.

Właściwe ubrania

Sucha skóra nie lubi szorstkich tkanin, a nieodpowiednio okryta jest narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Powinniśmy chronić naszą skórę przed wiatrem zimą i, przez wielu tak wytęsknionym, słońcem. Najlepiej jest nałożyć kilka warstw ubrań, następnie można dostosować się do temperatury. Uważaj, aby nie nosić drażniących, szorstkich tkanin. Bawełna i jedwab są najlepszymi materiałami do kontaktu bezpośrednio ze skórą, gdyż umożliwiają jej oddychanie. Pamiętaj również o praniu ubrań łagodnymi detergentami, aby uniknąć niepożądanych reakcji skórnych.

Dzięki tym niewielkim zmianom w pielęgnacji skóry dostosowanym do zimowych warunków, promiennie piękna, zdrowa skóra przestaje być nieosiągalnym marzeniem.