Często nosisz maseczki na twarzy? Znajdź odpowiednią pielęgnację skóry!

Często nosisz maseczki na twarzy? Znajdź odpowiednią pielęgnację skóry!

Właściwa pielęgnacja a noszenie maseczek

Do tej pory tylko nieliczni specjaliści, pielęgniarki czy personel kliniki musieli mierzyć się z tym wyzwaniem, ale odkąd pandemia koronawirusa zmieniła codzienność każdego z nas, rzesze osób muszą się dostosować do nowego rygoru.
Ochrona na usta i nos stała się naszym stałym towarzyszem, a wraz z nią w życiu codziennym pojawiają się nowe problemy: noszenie maski może powodować obciążenie skóry i jej urazy spowodowane ocieraniem się brzegów maseczki. Ważnych jest tutaj kilka czynników:

  • Jak długo noszę maskę i z jakiego materiału jest wykonana?
  • Jaki mam typ skóry?
  • Jak na bieżąco dbać o swoją skórę?

Faktem jest, że wszyscy musimy chronić siebie i innych ludzi, zakładając maseczkę na usta i nos. W zależności od grupy zawodowej zależy to od tego, jak długo jest noszona w jednym kawałku i z jakiego materiału jest wykonana. Dzieje się tak, ponieważ wilgotne powietrze, które tworzy okluzję pod maską, może sprzyjać odkładanie się zanieczyszczeń. Osłona ust i nosa wykonana z bawełny lub z bawełnianą wyściółką jest nieco bardziej przyjazna dla skóry, ale dla wielu to pytanie nawet nie pojawia się - często trzeba nosić certyfikowaną maskę z materiału o wysokim efekcie filtrującym. Może to być dużym wyzwaniem dla osób o wrażliwej lub problematycznej cerze z trądzikiem.

Oczyszczanie - ale proszę, delikatne!

Codzienne oczyszczanie twarzy to od dawna centralne zagadnienie dla zdrowo wyglądającej, pięknej skóry, ale teraz staje się jeszcze ważniejsze. Potrzebujesz szczególnie łagodnego, ale skutecznego czyszczenia, aby usunąć makijaż i bakterie, cząsteczki kurzu i potu oraz nadmiar sebum, ale bez naruszania bariery ochronnej. Różany żel myjący firmy TAUTROPFEN polecany jest do skóry wrażliwej. Charakteryzuje się wyjątkowo łagodną bazą myjącą pozbawioną siarczanów, która mimo tego jest bardzo skuteczna. Jednocześnie skóra zostaje nawilżona mocą soku z aloesu. Do skóry normalnej i suchej polecany jest żel oczyszczający TAUTROPFEN z hialuronem, który jest idealny dla skóry lekko wymagającej i optymalnie wspiera barierę ochronną.

Pielęgnacja i makijaż - tu ważna jest lekkość

Do późniejszej pielęgnacji zalecany jest raczej lżejszy produkt, który intensywnie nawilża skórę. Z zastosoweaniem bogatych, regenerujących kremów warto poczekać na nastanie wieczoru. Makijaż również należy dobierać ostrożnie: preferowane są produkty z półki kosmetyków naturalnych, które pozwalają skórze oddychać, a tym samym nie tworzą tzw. efektu „maski”.

Czas po maseczce to czas przed maseczką

Korzystne będzie regularne pielęgnowanie skóry twarzy z pomocą oczyszczających maseczek kosmetycznych - najlepiej tych nawilżających, a zarazem odblokowujących pory skóry, z dodatkiem glinki lub węgla aktywnego.

Należy również przestrzegać prawidłowej higieny rąk! Zanim dotkniesz twarzy, upewnij się, że masz czyste ręce.

Pamiętaj o tych zasadach:

  • Nakłądaj tylko czyste maseczki
  • Często myj maseczki wielokrotnego użytku
  • Produkty jednorazowego użytku należy wyrzucić po każdym użyciu
  • Zmieniaj maseczkę najpóźniej po dwóch godzinach
  • Podczas nakładania lub ściągania maseczki chwytaj za pętelki lub paski na uszy.