Higiena osobista, która jest dobra także dla planety

Higiena osobista, która jest dobra także dla planety

Redukcja odpadów z tworzyw sztucznych właśnie stała się prostsza!

Małe rzeczy, które robimy na co dzień, mogą mieć duży wpływ na nasze środowisko. Jednak jeśli nie widzimy tych zmian naocznie, możemy nie wierzyć w ich dobroczynne działanie. Optyka zmienia się całkowicie, kiedy mamy możliwość spojrzeć na całościowy obraz (na przykład za pośrednictwem statystyk).

Codzienne czynności, które pomagają planecie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile odpadów powstaje każdego miesiąca z produktów jednorazowego użytku? Albo czy zwróciłeś uwagę na to, że większość produktów higieny osobistej składa się w 60-85% z wody i jest przechowywana w opakowaniach jednorazowego użytku, które są rozsyłane po całym świecie?

Większość ludzi o tym nie myśli – a dlaczego mieliby to robić, skoro jest to część codziennego życia? Ale małe zmiany mogą mieć duże znaczenie! Jeśli przeciętne gospodarstwo domowe zużywa 24 jednorazowych butelek mydła do rąk w ciągu roku, a jedna osoba używa 528 jednorazowych podpasek/tamponów w ciągu zaledwie dwóch lat, generuje to wiele niepotrzebnych odpadów. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że są to produkty, z których wszyscy korzystamy na co dzień. Cel? Między innymi zmniejszyć ilość opakowań i zminimalizować emisję CO2 związaną z transportem.

4 produkty, które mogą coś zmienić


Zmiana klasycznych produktów do higieny osobistej na takie wielokrotnego użytku to łatwy i satysfakcjonujący sposób na wprowadzenie do codziennej rutyny zachowań, które dbają o Naszą planetę.

AllMatters (dawniej OrganiCup) opracował dwa produkty w formie proszku: delikatne mydło do rąk oraz płyn do mycia ciała. Mówiąc dokładniej, są to mydła proszkowo-piankowe. Zabierasz zestaw startowy do domu i po prostu mieszasz proszek z ciepłą wodą w dołączonej do zestawu aluminiowej butelce (nadaje się do recyklingu). Butelka zmniejsza ilość produktów jednorazowych w łazience i kuchni, a mydło z proszku starcza na dłużej niż klasyczne mydło. Trzy dołączone do zestawu wkłady wymiennie zapewniają mydło przez nawet 5 miesięcy i nie zajmują dużo miejsca podczas przechowywania.

Higiena podczas okresu również może być zrównoważona

Przejście na produkt wielokrotnego użytku wymaga trochę wysiłku - przede wszystkim psychicznego przestawienia się i otwarcia na produkty wielorazowe. Jednak ta zmiana będzie zdrowa dla Ciebie i przyjazna dla środowiska, dlatego warto spróbować. AllMatters oferuje dwie alternatywy dla jednorazowych podpasek i tamponów: bieliznę menstruacyjną i kubeczek menstruacyjny.

Majtki menstruacyjne AllMatters wyglądają i przypominają zwykłą bieliznę, ale mają wbudowane warstwy zaawansowanych technologicznie materiałów, które służą różnym celom: od pochłaniania krwi menstruacyjnej po zapewnienie bezpieczeństwa podczas miesiączki.
W zależności od krwawienia miesiączkowego bieliznę menstruacyjną można stosować zamiast kubeczka menstruacyjnego, podpasek, tamponów lub dodatkowo przy kubeczku dla dodatkowego zabezpieczenia.
Majtki miesiączkowe to świetna opcja dla każdego, kto chce przejść na produkt wielorazowy, ale nie chce używać produktu, który jest wkładany (np. kubek). To sprawia, że jest to wygodna i świadoma alternatywa dla konwencjonalnych produktów.

Bielizna menstruacyjna AllMatters to odpowiedni produkt dla osób, których miesiączka jest lekka lub średnia - zapewnia chłonność od jednego do dwóch tamponów. Występuje w kroju czarnego bikini i jest dostępna w siedmiu różnych rozmiarach (XS-XXXL).

AllMatters oferuje również łatwy w użyciu kubek menstruacyjny, który można opróżniać i myć między użyciami. Składa się w 100% z silikonu medycznego, jest całkowicie bezpieczny w użyciu i nie wpływa na środowisko naturalne organizmu. Jest również bezpiecznie dopasowany i nie przecieka, dzięki czemu można go bez wahania używać do uprawiania sportów, takich jak pływanie lub joga.

Jest dostępny w trzech różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada. W przeciwieństwie do tamponów, kubeczka menstruacyjnego możesz bezpiecznie używać nawet przez 12 godzin, co oznacza, że można go nosić również w nocy.