Przyjazna środowisku higiena jamy ustnej

Przyjazna środowisku higiena jamy ustnej

Alternatywa dla jednorazowych szczoteczek do zębów.

Eko szczoteczka do zębów – wielka ulga dla środowiska!

Szacuje się, że każdego roku na całym świecie wyrzuca się 3,5 miliarda plastikowych szczoteczek do zębów, więc poszukiwanie bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw wydaje się bardziej niż właściwe. Ale czy takie istnieją? Jak można je znaleźć? Są to pytania, które zadajesz sobie jako nowicjusz w dziedzinie obchodzenia się bez jednorazowego plastiku i które na początku mogą być przeszkodą. Co zaskakujące, na rynku jest wiele alternatyw, które możesz wypróbować. Gdy sprostasz wyzwaniu, codzienny nawyk szybko zamienia się w trwałą zmianę, która jest korzystna dla Ciebie i środowiska.

Alternatywą jest ekologiczna szczoteczka do zębów!

Australijska marka Natural Family CO. oferuje szczoteczki do zębów, których rączki i opakowania są wykonane ze skrobi kukurydzianej bez GMO, dzięki czemu są w 100% biodegradowalne. Kukurydza uprawiana w zrównoważony sposób jest podstawą stosowanej skrobi kukurydzianej, która ma wiele zalet: pochodzi z odnawialnego źródła, nie zawiera toksyn, jest kompostowalna i pozostawia niewielki ślad ekologiczny podczas produkcji.
Przetwarzanie skrobi kukurydzianej wytwarza kwas polimlekowy (PLA), który nadaje jej konsystencję zbliżoną do plastiku, ale nie zawiera szkodliwych substancji. Jako materiał wyjściowy, skrobia jest podobna do mąki kukurydzianej, ale ma tę kluczową zaletę, że jest ekstrahowana z wnętrza ziarna i gęstnieje bardziej niż mąka wytworzona z pełnego ziarna.

Już po dziesięciu tygodniach w kompoście, łodygi skrobi kukurydzianej zaczynają się rozkładać, a po około 12 miesiącach nabierają kredowej konsystencji, która jest łatwa do rozbicia. To bardzo krótki czas w porównaniu do ponad 400 lat na składowisku.

Włosie szczoteczek do zębów jest wykonane z miękkiego nylonu wolnego od BPA i nadającego się do recyklingu. Dzięki temu pędzle są delikatne, a jednocześnie wystarczająco trwałe, aby wytrzymać częste szczotkowanie, które rzuci na nie życie. Ponadto włosie jest zwężone, dzięki czemu przestrzenie między zębami również można dobrze wyczyścić.

Zaangażowanie w podnoszenie świadomości

Ponieważ niezwykle ważne jest uświadomienie problemu plastiku, Natural Family CO. i jej siostrzana marka JACK N' JILL postawiły sobie za cel wspieranie organizacji 1% for the Planet i przekazanie 1% przychodów ze sprzedaży na ten cel.

1% for the Planet to międzynarodowa organizacja, której członkowie przekazują co najmniej 1% swojej rocznej sprzedaży na cele środowiskowe. Jej misją jest „budowanie, wspieranie i aktywizacja sojuszu firm zaangażowanych finansowo w zdrową planetę” . Więcej informacji o wspaniałej pracy organizacji znajdziesz na ich stronie internetowej: www.onepercentfortheplanet.org

Współzałożyciel Natural Family CO. Rachel Bernhaut ujmuje to w ten sposób: „Celem firmy Natural Family CO. jest podnoszenie świadomości na temat produktów niezawierających plastiku, a w zamian wspieranie inicjatyw środowiskowych poprzez nasze darowizny”.

Tutaj znajdziesz wszystkie produkty Natural Family CO.