Seria produktów do pielęgnacji z opuncją figową od Weleda

Seria produktów do pielęgnacji z opuncją figową od Weleda

Opuncja figowa należy do rodziny kaktusów. Oznacza to, że podobnie jak wszystkie kaktusy, roślina ta jest prawdziwym mistrzem survivalu! Opuncja figowa występuje w Ameryce Północnej i Południowej, a także na Karaibach. Opuncje w swych rodzimych krajach uchodzą za wyjątkowo cenne rośliny uprawne. Są chętnie wykorzystywane jako element sałatki warzywnej, będąc doskonałą alternatywą dla ogórków.

Z biegiem czasu ta roślina podobna do drzewa nauczyła się bardzo szybko magazynować dużo wilgoci, nawet w skrajnie suchym klimacie. Aby to zadziałało, opuncja potrzebuje dużo składników wiążących wodę, które są również dobre dla naszej skóry. Weleda wyodrębniła te składniki i wykorzystała je do stworzenia własnej linii produktów do pielęgnacji twarzy.

Wyjątkowo skuteczne składniki na straży nawilżenia

Ale jakie są te składniki, które nie tylko zapewniają przetrwanie opuncji, ale także zapewniają doskonałą pielęgnację naszej skóry? Są to przede wszystkim polisacharydy, czyli węglowodany, które występują w kiełkach w postaci śluzu. Specyficzne polisacharydy opuncji mają teraz doskonałe właściwości wiązania wody.

Weleda opracowała własny proces produkcyjny ekstrakcji tych składników, który również został zarejestrowany jako patent. Produkty z nowej serii pielęgnacyjnej

  • zawierają w 100% naturalny ekstrakt z organicznej opuncji figowej
  • są bogate w polisacharydy wiążące wodę
  • naukowo udowodniono, że aktywne składniki produktów zapewniają długotrwałe nawilżenie.
  • wzmacniają funkcję barierową skóry, co oznacza, że wilgoć jest zatrzymywana w skórze
  • mają właściwości łagodzące
  • ich konsystencja jest lekka i orzeźwiająca

Dzięki temu seria pielęgnacyjna jest idealna dla osób, które dostarczają swojej skórze dużo naturalnego nawilżenia, ale jednocześnie nie chcą jej obciążać bogatymi kremami czy olejkami.

Dla większej różnorodności biologicznej

Surowce do produkcji ekstraktu z opuncji figowej pochodzą z Meksyku. Weleda dba o używanie wyłącznie wysokiej jakości surowców pochodzących z upraw ekologicznych. Zrównoważony rozwój jest również zapewniony, ponieważ rośliny w naturalny sposób wymagają niewielkiej ilości wody - w końcu woda staje się coraz cenniejsza. Surowce wykorzystywane do produkcji kosmetyków firmy Weleda są pozyskiwane przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej. Kawałki opuncji najpierw są suszone na słońcu. Udostępnianie przejrzystych informacji na temat łańcucha dostaw i skupienie się na promowaniu różnorodności biologicznej uzupełniają działania podjęte przez firmę Weleda.