Certyfikowane kosmetyki Demeter

Szukaj według kategorii

Demeter: 220 artkułów

Filtry

Wszystkie ceny zawierają VAT

Certyfikat Demeter uznawany jest za cechę najwyższej jakości i identyfikuje kosmetyki, które zostały wyprodukowane według najsurowszych wytycznych. Dotyczy to również ich surowców.

demeter idzie o krok dalej niż produkty organiczne i dlatego jest uważany za najwyższy poziom certyfikacji żywności i kosmetyków naturalnych. Szczególnie rygorystyczne wytyczne demeter gwarantują, że do produkcji kosmetyków posiadających certyfikat demeter wykorzystywane są wyłącznie najlepsze surowce najwyższej jakości.

W 1927 roku ze stowarzyszenia rolników, którzy pracowali zgodnie z naukami antropozoficznym Rudolfa Steinera, utworzono organizację zbiorowego zarządzania Demeter. Była i jest uprawiana i hodowana zgodnie z wytycznymi biodynamicznymi. Zgodnie z tym nurtem myślowym Ziemia jest rozumiana jako żywy organizm. Tylko dzięki rolnictwu biodynamicznemu w uprawianych roślinach może zaistnieć wyższy porządek, który zamienia je w prawdziwą żywność , która w sposób holistyczny jest odżywcza dla żywych istot (tj. dla ciała, umysłu i duszy), a zatem także ochronna. W rolnictwie dużą wagę przywiązuje się również do różnorodności biologicznej i uprawy roli wyłącznie w połączeniu z hodowlą zwierząt.

Fragmenty obszernych wytycznych Demeter:

  • Co najmniej 95% wszystkich składników musi pochodzić ze źródeł organicznych i co najmniej 90% z produkcji Demeter
  • Dozwolone są wyłącznie czyste i naturalne aromaty i ekstrakty roślinne o tej samej nazwie
  • Można stosować wyłącznie niezbędne dodatki (niedopuszczalna jest konserwacja kwaskiem cytrynowym, można zamiast niej użyć soku z cytryny)
  • Zbędne procesy produkcyjne, które są szkodliwe dla produktów (np. homogenizacja mleka) NIE są dozwolone