Weleda - Zrównoważony rozwój jako misja

Weleda - Zrównoważony rozwój jako misja

Weleda istnieje od 1921 r., Co oznacza, że wkrótce będzie miał 100 lat. W tym czasie stała się wiodącym na świecie producentem certyfikowanych kosmetyków naturalnych z ponad 120 certyfikowanymi produktami. Zrównoważone wykorzystanie zasobów również odgrywa tutaj ważną rolę.

Zrównoważony rozwój jako misja

Jeśli spojrzysz na raport zrównoważonego rozwoju firmy Weleda, znajdziesz pod misją następujące zdanie: "Weleda działa w sposób zrównoważony w harmonii z człowiekiem i naturą." Są to nie jest tylko puste słowa, Weleda wyznacza konkretne działania w siedmiu różnych dziedzinach. W każdej z tych siedmiu dziedzin działania mają być społecznie odpowiedzialne, zdrowe pod względem ekologicznym i komercyjnie skuteczne. Przyjrzyjmy się bliżej:

1. rozwój produktu i produkty

Oprócz wysokiej jakości produktów, od dawna zwraca się uwagę na oszczędzające zasoby opakowania. 100% włókien z recyklingu jest używane do pakowania w opakowania transportowe, 100% papieru i tektury jest certyfikowane, a opakowanie pierwotne jest również wykonane z około 50% materiału z recyklingu. W międzyczasie odbitki kolorowe bez zawartości oleju mineralnego są obecnie używane do składania kartonów, a udział szkła z recyklingu również wzrasta.

2. Rolnictwo ekologiczne i różnorodność biologiczna

Organiczna zawartość surowców używanych przez Weleda wynosi teraz ponad 80%. Firma uczestniczy również w inicjatywach nasiennych i używa wyłącznie certyfikowanego oleju palmowego.

3. Szanujący się łańcuch dostaw

Ponad 1000 surowców naturalnych, które stanowią podstawę wszystkich produktów Weleda, pochodzi z całego świata. Weleda wspiera projekty i partnerstwa ze wsparciem społecznym i / lub ekologicznym i pomaga, na przykład, hodowcom przejść od upraw konwencjonalnych do ekologicznych lub środków ochrony różnorodności biologicznej.

4. Zrównoważone lokalizacje, produkcja i logistyka

Nawet w Swojej własnej lokalizacji spełniasz wysokie wymagania. Na przykład, 98% odpadów jest poddawanych recyklingowi, poziom recyklingu lub kompostowania wynosi 61%, a 100% zielonej energii elektrycznej wykorzystuje się do produkcji we własnych budynkach.

5. Znacząca i dobra praca

Firma chce zrobić coś dobrego dla swoich pracowników. Dlatego skupia się na znaczącej, dobrej pracy, edukacji i możliwościach indywidualnego rozwoju.

6. Stosunki i rozwój kulturalny i społeczny

Weleda uważa, że ochrona różnorodności biologicznej jest odpowiedzialnością społeczną. Dlatego też wspierane są inicjatywy na rzecz edukacji przyrodniczej i dąży do tego by zakotwiczyć opiekę nad krajobrazem jako dobro kulturalne.

7. Zarządzanie i finanse

Oczywiście, firma zawsze musi patrzeć na finanse. Weleda nadal rozwija własną działalność, inwestując w swoją przyszłą rentowność i ustanawiając systemy zarządzania zrównoważonym rozwojem, takie jak członkostwo UEBT (Unia dla Ethical BioTrade).

Wszelkie działania Weleda na rzecz zrównoważonej przyszłości wykraczają poza zakres tego posta na blogu. Ale tutaj po prostu chcieliśmy pokazać, że Weleda nie tylko mówił o zrównoważonym rozwoju, ale naprawdę działa w sposób zrównoważony.

W Ecco Verde mamy duży asortyment produktów Weleda. Kliknij tutaj, aby się przekonać.